12 maj VII Niedziela Wielkanocy – Wniebowstąpienie Pańskie.

13 MAJA – PONIEDZIAŁEK

7.00 + Bartosza Szadkowskiego w 5 r. śm.,

17.00 RÓŻANIEC FATIMSKI

17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE

18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kółek Różańcowych w naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodzin.

14 MAJA – WTOREK

7.00 + Zofię i Teofila Araszkiewiczów.

18.00 + Adama Bąkowskiego w 38 r. śm., Waldemara Bąkowskiego w 21 r. śm., Leonarda Bąkowskiego w 30 r. śm., i zm. z rodz. Bąkowskich.

15 MAJA – ŚRODA

7.00 + Kazimierę Krysik w 8 r. śm., Jana i Bronisławę Krysik i zm. z rodz. Rogala.

18.00 + Bogdana Gąsiorowskiego w 11 r. śm.,

16 MAJA – CZWARTEK WTOREK ( UROCZYSTOŚĆ ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, PREZBITERA I MĘCZENNIKA, PATRONA POLSKI )

7.00 + Zofię Wąsiewicz – imieninowa.

18.00 + Zdzisława Ołdaka w 1 r. śm.,

17 MAJA – PIĄTEK

7.00 + Leokadię Sierhej.

18.00 + Zofie Pytlak – imieninowa i zm z rodz. Tkacz.

19.00 MSZA ŚW. MAJOWA W SOKÓLU

18 MAJA – SOBOTA

7.00 + Jarosława Słowika.

18.00 Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Bartosza Matczak jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.

19.00 MSZA ŚW. MAJOWA W ŁADZYNIU

19 MAJA – NIEDZIELA: NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

7.00 + Antoniego i Halinę Michalskich, Stefana i Dominikę Prus.

1. Dziękczynno – Błagalna w 90 r. urodzin Zofii Rosłoń jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niej i całej rodziny.
  2. Stanisława i Eugeniusza Rosłoń, Sylwię Kacprzyk, Jana Nowaka.
  3. + Edwarda i Wiesława Miętus, Kazimierza, Stanisławę i Stanisława Bereda z rodziną, Jana i Zofię Miętus.
  4. + Henrykę i Kazimierza Kaim i zm. z rodz. Kaimów.
  5. + Tadeusza Szostaka – intencja od pracowników i obsługi Przedszkola w Stanisławowie.
  6. + Jadwigę Kulma – intencja od chrześniaka Kuby.
  7. + Władysława Trąbińskiego, Helenę i Eugeniusza Trąbińskich, Antoniego, Mariannę i Stefana Araszkiewiczów, Henrykę, Szymona, Romana, Barbarę, Stanisławę, Józefa i Tadeusza Skuza, Anielę i Feliksa Szulkowskich.
  8. + Artura Pietrzyka – intencja od Panu Bogu znanych osób.
  9. + Zofię Szczęsną w 5 r. śm.,
  10. + Mariannę Świderską – – intencja od koleżanki.
  11. + Natalię Bąkowską w miesiąc po pogrzebie.
  12. + Krystynę Szuba w 3 r. śm., Stanisława Szubę, dziadków Szubów i Mrozińskich, Mariana Piotrowskiego, dziadków Piotrowskich i Dzięciołów, Stanisława Szymańskiego, Janusza Skuzę.
  13. + Zdzisława Kosińskiego w miesiąc po pogrzebie.
  14. + Sławomira Skuzę w miesiąc po pogrzebie.
  15. + Mariana Wróblewskiego w 23 r. śm., Janinę Wróblewską w 22 r. śm., Bolesława Wróblewskiego.
  16. + Cecylię Przyborowską w 12 r. śm., i zm. z rodz. Przyborowskich.
  17. + Damiana Chądzyńskiego w 20 r. śm., – intencja od mamy.
  18. + Krystynę-Lucynę Kowalczyk w 1 r. śm.,
  19. + Katarzynę Gołoś i Zofię Kruszewską.
  20. +

11.00 ZA PARAFIAN

17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE

18.00 + Mariannę, Karola i Genowefę Tacikowskich i zm. z rodz. Tacikowskich.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 12 MAJA 2024 R.

VII NIEDZIELA WIELKANOCY – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek święto św. Macieja, Apostoła, w czwartek Uroczystość świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  2. Za dwa tygodnie w Uroczystość Trójcy Najświętszej kończy się okres Komunii Wielkanocnej.
  3. Ofiary dziś składane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
  4. Serdecznie dziękujemy rodzicom Dzieci komunijnych za pomoc w porządkowaniu terenu wokół kościoła.
  5. Dziękujemy również jednemu z parafian za sfinansowanie nagłośnienia zewnętrznego naszego kościoła oraz zakup dwóch klęczników co dało sumę 11.640 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  6. W sobotę (8 czerwca) będzie z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Świdrze. Wyjazd o godz. 14:00, powrót ok. godz. 22:00. Koszt wyjazdu, wraz z ubezpieczeniem i posiłkiem u sióstr, to 50 zł. Zapisy w zakrystii.
  7. Jutro zapraszamy wszystkich chętnych na Różaniec Fatimski o godz. 17.00, a o 18.00 na Mszę św. w intencji Kół Różańcowych z naszej parafii.
  8. W dniach 14 i 15 maja w parafii św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim będzie miała miejsce peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. O godz. 19.30 we wtorek Msza św. powitalna – nasza parafia poprowadzi modlitwę powszechną. Będzie także czuwanie nocne przy relikwiach – nasz dekanat stanisławowski czuwa w godz. 1.00-2.00 w nocy. W środę 15 maja o godz. 10.00 różaniec – tajemnice światła – poprowadzi parafia Pniewnik. O godz. 15.00 Msza św. na zakończenie peregrynacji relikwii. Zachęcamy wiernych z naszej parafii do zapoznania się z programem peregrynacji, który wywieszony jest na plakatach w kruchcie i wybranie chociaż jednego punktu, aby uczestniczyć duchowo i fizycznie w tej peregrynacji.
  9. W tym roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przypada w czwartek 30 maja.

Bardzo serdecznie prosimy, aby w tym roku ołtarze na procesję Bożego Ciała przygotowali: I ołtarz – mieszkańcy Stanisławowa, II ołtarz – Strażacy, III ołtarz – Zalesie i IV ołtarz – mieszkańcy Sokóla.

1. W piątek o godz. 19.00 Msza św. majowa w Sokólu, w sobotę o godz. 19.00 Msza św. majowa w Ładzyniu.
  2. Uwaga kandydaci do bierzmowania. W najbliższą niedzielę, 19 maja, po Mszy św. o godz. 9.00 pierwsze spotkanie w ramach przygotowania. Zostaną na nim podane wszystkie informacje organizacyjne. Obecność obowiązkowa.
  3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.30
  4. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.
  5. Jest do nabycia tygodnik „Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.