5 maj VI Niedziela Wielkanocy

6 MAJA – PONIEDZIAŁEK

7.00 + Eugeniusza i Halinę Gnich i zm. z rodz. Gnichów i Zdanowiczów, Henryka Koseskiego.

18.00 Dziękczynno – Błagalna w dniu imienin Jakuba jako podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dar wiary, Opiekę NMP i Dary Ducha św. dla niego i całej rodziny.

7 MAJA – WTOREK

7.00 + Za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.

18.00 + Stanisława Sasina, Stanisława Reka, Wojciecha Sasina, Józefę i Stanisława Sasinów.

8 MAJA – ŚRODA ( UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA PATRONA PARAFII )

7.00 + Stanisława Słowika – imieninowa.

18.00 ZA PARAFIAN

9 MAJA – CZWARTEK

7.00 + Stanisława Miętusa – imieninowa, Stanisława Kielczyka – imieninowa, Sabinę Kielczyk.

18.00 + Marię i Eugeniusza Wójcik w 8 r. śm.,  i zm. z ich rodzin.

10 MAJA – PIĄTEK

7.00 + Wacława, Helenę i Wojciecha Jurek, Irenę Boruc.

18.00 Dziękczynno – Błagalna w 48 r. urodzin Agaty jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niej i całej rodziny.

11 MAJA – SOBOTA

7.00 + Adama Szubę w 43 r. śm.,

18.00 + Stanisława Płochockiego i zm. z rodz. Płochockich.

19.00 Msza św. majowa w Retkowie.

12 MAJA – NIEDZIELA: 7 NIEDZIELA WIELKANOCY

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

7.00 + Zofię Sienkowską w 27 r. śm., Ludwika Sienkowskiego, Zofię, Kryspina i Jana Kominków, Krystynę Kowalczyk i zm. z rodz. Kowalczyków, Sienkowskich i Kominków.

1. Dziękczynno – Błagalna w 60 r. urodzin Marii jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niej i całej rodziny.
  2. + Genowefę w 6 r. śm., Wacława, Stanisława i Tadeusza Rosa, Zdzisława Jędrasika, Wiesława Kwiatkowskiego.
  3. + Jana i Janusza Zych.
  4. + Zofię i Mariana Michalak – imieninowa.
  5. + Zofię i Mieczysława Ołdak, Wacława Ołdaka, siostrę Stanisławę Wielgo, Zofię i Stanisława Czapskich.
  6. + Zofię i Kazimierza Janickich.
  7. + Zofię Kowalską – imieninowa, Władysława Kowalskiego i ich rodziców.
  8. + Stanisława Paskę – imieninowa.
  9. + Stanisława Cudnego w 2 r. śm.,
  10. + Stanisławę Jackiewicz.
  11. + Zofię Michalską – imieninowa, Jana, Jerzego, Hannę i Agnieszkę Michalskich, Barbarę i Edwarda Sarba.
  12. + Halinę Jerzak – intencja od rodz. Czapskich.
  13. + Czesława Biesiadę w 3 r. śm., z rodzicami.
  14. + Zdzisława Kosińskiego – intencja od Janiny Kominek.
  15. + Stanisławę Jackiewicz – intencja od Koła Różańcowego z Wólki Czarnińskiej.
  16. + Zofię i Mariana Gromadowskich.
  17. + Mariannę Świderską w miesiąc po pogrzebie.
  18. + Wiesława Klagę w miesiąc po pogrzebie.
  19. + Wincentego Jeżaka w 23 r. śm.,
  20. + Sławomira Skuzę – intencja od koleżanek i kolegów z pracy.
  21. + Janinę, Romana, Stefanię i Władysława Gromadowskich z rodziną, Helenę i Bronisława Malesów z rodzina.
  22. + Edwarda, Stanisławę i Stanisława Wieczorków.
  23. + Zofię i Jana Galik, Leokadię i Eugeniusza Pyziołek.

11.00 ZA PARAFIAN

17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE

18.00 + Stanisława Kruszewskiego – imieninowa.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 5 MAJA 2024 R.
6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W tym tygodniu obchodzimy: jutro święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba; w środę Uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i drugiego patrona naszej parafii. Od piątku rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego, która zakończy się w sobotę przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego.
  2. W poniedziałek o godz. 18.30 pierwsza próba dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, w środę o godz. 18.30 druga próba. W piątek od godz. 16.00 spowiedź dzieci oraz rodziców.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z naszej parafii.
  4. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.30.
  5. W dniach 14 i 15 maja w parafii św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim będzie miała miejsce peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. O godz. 19.30 we wtorek Msza św. powitalna – nasza parafia poprowadzi modlitwę powszechną. Będzie także czuwanie nocne przy relikwiach – nasz dekanat stanisławowski czuwa w godz. 1.00-2.00 w nocy. W środę 15 maja o godz. 10.00 różaniec – tajemnice światła – poprowadzi parafia Pniewnik. O godz. 15.00 Msza św. na zakończenie peregrynacji relikwii. Zachęcamy wiernych z naszej parafii do zapoznania się z programem peregrynacji, który wywieszony jest na plakatach w kruchcie i wybranie chociaż jednego punktu, aby uczestniczyć duchowo i fizycznie w tej peregrynacji.
  6. Nastąpiła zmiana prowadzącego dekanalną poradnię życia rodzinnego. Od 17 maja poradnia będzie czynna w piątki w godz. 18.00-20.00 i będzie przyjmowała pani Marta Marciniak. Telefon kontaktowy do prowadzącej: 500-752-008.
  7. W miesiącu maju zapraszamy do wspólnej modlitwy Apelem Jasnogórskim codziennie o godz. 21.00 przy kapliczce obok dzwonnicy.
  8. Uwaga kandydaci do bierzmowania. Składanie deklaracji tylko do środy 8 maja. Prosimy o ich pilne dostarczenie. W następną niedzielę zostaną podane informacje co do spotkań formacyjnych.
  9. W sobotę o godz. 19.00 Msza św. majowa w Retkowie.
  10. Przypominamy, że spowiedź w naszej parafii w dni powszednie 15 min przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.