28 kwietnia – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – OGŁOSZENIA>> kliknij

— 28 kwietnia – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – OGŁOSZENIA>> kliknij

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – OGŁOSZENIA

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Dziś za odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia w Kościele lub kaplicy można uzyskać odpust zupełny.

2. W tym tygodniu przypada: jutro święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła- patronki Europy we wtorek uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski, w czwartek wspomnienie św. Atanazego bpa i doktora Kościoła, w piątek uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski, sobota wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona diecezji warszawsko-praskiej.

3. W tym tygodniu przypadają też pierwsze dni miesiąca I- szy czwartek, I- szy piątek, I-sza sobota miesiąca i I-sza niedziela miesiąca.
    W  niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00  wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja oraz procesja wokół Kościoła z racji  I-szej niedzieli miesiąca.

4.   W uroczystość NMP Królowej Polski o godz. 11.00  Msza św. w intencji Ojczyzny oraz Strażaków i ich rodzin. Po Mszy św. przemarsz do pomnika na Rynku i złożenie kwiatów pod pomnikiem.

5. W środę rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w tych nabożeństwach.

6. Jak co roku proszę o udekorowanie krzyży i kapliczek znajdujących się na terenie naszej parafii.

7. Mieszkańcy wiosek, którzy chcą aby w ich wiosce została odprawiona Msza św. majowa, proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii  lub kancelarii parafialnej w celu ustalenia terminu takiej Mszy św. Bardzo proszę aby to zrobić jak najszybciej nie czekając do połowy miesiąca, gdyż może być problem z terminem Mszy św.

8. W sobotę 4.05. ze względu na śluby nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 7.00

9. Ks. Bp. Romuald Kamiński ordynariusz naszej diecezji bardzo prosi wszystkich diecezjan o podjęcie intensywnej modlitwy błagalnej
    o deszcz, jak również prosi aby w najbliższych dniach we wspólnotach parafialnych objąć intensywną modlitwą maturzystów, ich rodziców, nauczycieli oraz wszystkich pracowników oświaty.

28 KWIETNIA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – INTENCJE MSZALNE

7.00+ Stanisława Przedlackiego – 27 greg.
  1. Dziękczynno- Błagalna w 50 r. ślubu Wandy i Szczepana z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo dla nich irodziny.

2. Dziękczynno- Błagalna w 15 r. ślubu Joanny i Łukasza z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo
    i opiekę Matki Bożej dla nich i rodziny.

3. Dziękczynno- Błagalna w 3 r. urodzin Filipka Bala z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i całej jego rodziny.

4. + Janinę Gromadowską w 1 r. śm. Stefanię i Wacława Gromadowskich, Helenę i Bronisława Malesów.

5. + Leokadię i Henryka Szczęsnych z rodziną i zm. z rodz.Gańków.

6. + Wacława Rozbickiego z rodziną, Władysława Malesę z rodziną

7. + Jana, Jarosława, Aleksandrę i Stanisławę Wielgów, Stefana i Stanisława Ołdaków, Władysławę Miętus, Henrykę Korsak, Krzysztofa Dominiczaka.

1. + Jerzego Popławskiego z racji imienin.

2. + Henryka Brzezińskiego w 20 r. śm., Irenę i Józefa Brzezińskichz rodziną.

3. + Sabinę Kielczyk w miesiąc po pogrzebie.

4. + Andrzeja Ratyńskiego w 13 r. śm.,i zm. z rodz. Ratyńskich.

5. + Barbarę Rogala w 13 r. śm., Mariannę i Piotra Rogala,Aleksandrę i Stefana Ratyńskich.

6. +Marka Wocial w 8 r. śm., Barbarę i Zbigniewa Fedorowicz.

7. + Mariana Świderskiego w 20 r. śm., Annę i Jana Świderskich.

8. + Józefa i Wincentego Bereda, Władysława i Bronisławę Szczęsnych.

9. + Stanisławę Boguszewską w 3 r. śm.

10. Dziękczynno-Błagalna w 40 r. urodzin Jadwigi Pióro z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla niej i całej rodziny.

11.00.  MSZA ŚW. ZA PARAFIAN
18.00.  + Jadwigę Lewandowską, Aleksandra Gadomskiego.

29  KWIETNIA – PONIEDZIAŁEK

7.00   + Stanisława Przedlackiego – 28 greg.
18.00   Dziękczynno-Błagalna w 18 r. urodzin Aleksandry Stępień z  prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i rodziny.

30 KWIETNIA – WTOREK

7.00.  + Stanisława Przedlackiego – 29 greg.
18.00.  + Teodora Rysiawę

1 MAJA – ŚRODA

7.00.  + Stanisława Przedlackiego – 30 greg.
18.00.  + Jadwigę Rawską w 1 r. śm., Józefa Rawskiego

2 MAJA – CZWARTEK ( I-szy CZWARTEK MIESIĄCA)

7.00.  Dziękczynno-Błagalna za członkinie Koła Różańcowego z prośbą o zdrowie dla żyjących i wieczny pokój dla zmarłych.
17.30.  Nabożeństwo majowe
18.00+    Czesława, Czesłwę i Tadeusza Pietrzyk.

3 Maja – PIĄTEK UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI ( I-szy PIĄTEK MIESIĄCA)

7.00+ Józefa Bielickiego
9.00MSZA ŚW. ZBIOROWA

+Janinę Cichocką w miesiąc po pogrzebie
+Franciszka Tabor w miesiąc po pogrzebie
+Mariannę i Kazimierza Wieczorek
+Władysławę Michalską w 7r. śm. i Stefana Michalskiego
+Halinę Kowalczyk w 4 r. śm., zmarłych z rodz. Kowalczyków i Beredów.

11.00   MSZA ŚW. ZA OJCZYZNĘ I STRAŻAKÓW
17.30.  Nabożeństwo majowe
18.00   Dziękczynno- Błagalna w 18 r. urodzin Kamila Cymerman z prośbąo zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i rodziny

4 MAJA- SOBOTA- I sza SOBOTA MIESIĄCA

7.00.  +Jana Gryza i zm. Z rodz. Gryzów i Suchenków.
7.30.  Nabożeństwo majowe (przeniesione ze względu na śluby)
17.00.  Ślub: Renata Książek i Paweł Siporski
18.00  Ślub: Paulina Gadomska i Arkadiusz Waś