4 sierpnia/ XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

4 sierpnia / XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1 . W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek wspomnienie św. Dominika, prezbitera, w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, w sobotę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

1. Wójt Gminy Stanisławów Kinga Anna Sosińska zaprasza mieszkańców gminy i gości na Dożynki Gminno-Parafialne, które odbędą się dnia 18 sierpnia 2024 r. w Stanisławowie. Uroczystości dożynkowe to doskonała okazja, aby podziękować Panu Bogu za obfitość łask i dary ziemi oraz do uhonorowania ciężkiej pracy rolników, którym należą się słowa szacunku i uznania. To dzięki ich pracy możemy cieszyć się zbiorami z polskich pól i sadów. Dożynki są jednym z najpiękniej obchodzonych staropolskich obrzędów ludowych, dlatego też i w tym roku nie może zabraknąć na naszej uroczystości wieńców dożynkowych przygotowanych przez mieszkańców. Zachęcamy do wykonania wieńców, które jak co roku wezmą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Uroczystości dożynkowe rozpocznie Msza św. o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Stanisławowie.

2. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą Św. o godz. 7.00

3. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

5 SIERPNIA – PONIEDZIAŁEK

7.00 Dziękczynno – Błagalna w 29 r. ślubu Andrzeja i Barbary Czapskich jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.
18.00 + Halinę Chodowicz w 11 r. śm., Mirosława Chodowicza w 8 r. śm., i zm. z rodz. Chodowiczów, Gałązków i Araszkiewiczów.

6 SIERPNIA– WTOREK
7.00 + Krystynę Zdanowicz – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Leszka i Jana Araszkiewiczów – imieninowa.

7 SIERPNIA – ŚRODA
7.00 + Za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.
18.00 + Annę Bereda w 3 r. śm., i rodziców z obu stron.

8 SIERPNIA – CZWARTEK
7.00 + Barbarę Zdanowicz w miesiąc po pogrzebie.
18.00 W Intencji Rodzin z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.

9 SIERPNIA– PIĄTEK
7.00 + Zofię, Franciszka i Tadeusza Wójcik.
18.00 + Arkadiusza Laskowskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

10 SIERPNIA – SOBOTA
7.00 Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Adriana Wąsowskiego z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.
18.00 + Jana Komuda w 47 r. śm., Genowefę, Janinę, Jadwigę, Tadeusza, Janusza i Zygmunta Komuda, Mariana i Czesława Szuba, Bożenę, Artura i Stanisława Jakubowskich, Roberta Wociala.

11 SIERPNIA– 18 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Antoniego i Halinę Michalskich, Stefana i Dominikę Prus.

1. Dziękczynno – Błagalna w 5 r. ślubu Eweliny i Tomasza Barańskich jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i ich dzieci: Wiktorii i Miłosza.

2. Dziękczynno – Błagalna w 45 r. ślubu Zenobi i Mirosława jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i ich synów z rodzinami.

3. + Janinę Brzezińska z rodzicami, Jana i Władysława Brzezińskich z rodzicami, Helenę i Stefana Komuda, Alicję Marczakowską z rodzicami, Andrzeja Witkowskiego, Bogdana Zielińskiego.

4. + Janinę Brzezińską w rocz. śm., Bogusława Zielińskiego.

5. + Krystynę Szczęsną – intencja od rodz. Suchenków z Wołomina.

6. + Czesławę Kulma – intencja od wnuczka Kamila.

7. + Janinę w 35 r. śm., Stanisława i Wacława Onisków.

8. + Krystynę Krzysztoforską w miesiąc po pogrzebie.

9. + Juliannę Statkiewicz w miesiąc po pogrzebie.

10. + Czesławę Sarnecką, Zygmunta Sarneckiego.

11. + Genowefę Makowską w 25 r. śm., Stanisława Makowskiego.

12. + Jana Główkę – intencja od Ryszarda i Marzeny Brzezińskich z rodziną.

13. + Mariusza Suchockiego w 2 r. śm.,

14. + Stanisława Kubuja – intencja od uczestników pogrzebu.

15. + Halinę Piertoń – intencja od uczestników pogrzebu.

16. + Artura Pietrzyka – intencja od uczestników pogrzebu.

+ Rozalie i Henryka Kamińskich, Jerzego, Zenona, Lucynę, Cezarego Kamińskich i dziadków Pytkowskich i Kamińskich.

18.00 + Jana , Mariannę i Stanisława Suchockich.