28 LIPCA/ XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 LIPCA / XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy: jutro wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza, w środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, w czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. W tym tygodniu przypadają też pierwsze dni miesiąca – w piątek spowiedź od godz. 17.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo sobotnie i różaniec. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół Kościoła z racji I-szej Niedzieli miesiąca.

2. W czwartek przypada 80 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego o godz. 17.00 zabiją dzwony we wszystkich Kościołach na znak pamięci o wszystkich poległych w czasie Powstania.

3. W czwartek rozpoczyna sięsierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do dobrowolnej abstynencji w intencji wszystkich, którzy maja problemy w związku z uzależnieniem.

4. Kinga Anna Sosińska Wójt Gminy Stanisławów zaprasza mieszkańców gminy i gości na Dożynki Gminno-Parafialne, które odbędą się w dniu 18 sierpnia 2024 r. w Stanisławowie. Uroczystości dożynkowe to doskonała okazja, aby podziękować Panu Bogu za obfitość łask i dary ziemi oraz uhonorowania ciężkiej pracy rolników, którym należą się słowa szacunku i uznania. To dzięki ich pracy możemy cieszyć się zbiorami z polskich pól i sadów. Dożynki są jednym z najpiękniej obchodzonych staropolskich obrzędów ludowych, dlatego też i w tym roku nie może zabraknąć na naszej uroczystości wieńców dożynkowych przygotowanych przez mieszkańców. Zachęcamy do wykonania wieńców, które jak co roku wezmą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Uroczystości dożynkowe rozpocznie Msza św. o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Stanisławowie.

5. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

6. Jest do nabycia tygodnik „Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

29 LIPCA – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Artura Chodowicza – 29 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 12 r. urodzin Kajetana oraz w 18 r. ślubu Karoliny i Przemysława jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

30 LIPCA– WTOREK
7.00 + Artura Chodowicza – 30 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w dniu imienin Anny z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwa, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niej i całej rodziny.

31 LIPCA – ŚRODA
7.00 Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Piotra z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 22 r. ślubu Wioletty i Mariusza oraz w dniu urodzin Wioletty jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

1 SIERPNIA – CZWARTEK  /( I CZWARTEK MIESIĄCA )
7.00 + Jarosława Słowika.
18.00 + Jerzego Araszkiewicza w 2 r. śm.,

2 SIERPNIA– PIĄTEK  / ( I PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00 + Henryka Pason w 2 r. śm.,
18.00 + Annę i Nikodema Gorzkowskich z rodzicami.

3 SIERPNIA – SOBOTA /( I SOBOTA MIESIĄCA )
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
           Po Mszy Świętej Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
17.00 ŚLUB: Ewelina Kielczyk i Cezary Winnicki.
18.00 + Stanisławę Kosińską w 32 r. śm., Józefa i Stanisława Kosińskich, Wiesława Jankowskiego.

4 SIERPNIA– 18 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Zofię i Ludwika Sienkowskich, Krystynę Kowalczyk.

1. Dziękczynno – Błagalna w 53 r. urodzin Tomasza Rosłoń prosząc o łaskę zdrowia, Dary Ducha Św., opiekę Matki Bożej i Boże błogosławieństwo na każdy dzień dla niego i rodziny.

2. + Mariannę, Leopolda, Zenona i Danutę Osińskich.

3. + Stanisława, Stefana i Ewę Kubuj, Mariannę, Władysława, Jana i Stanisława Główka.

4. + Halinę Krasnodębską w 1 r. śm.,

5. + Dariusza Ruta – intencja od ministrantów.

6. + Krystynę, Feliksa i Wiesława Gąsior, Stanisława Wojdyna.

7. + Krzysztofa Powierża w miesiąc po pogrzebie

8. + Antoniego Jeżaka w 18 r. śm.,

9. + Genowefę Rawską, Stanisława Rawskiego.

10. + Stefana Piotrowskiego w 21 r. śm., zm. z rodz. Piotrowskich, Helenę i Piotra Witek, Aleksandrę i Władysława Świątek.

11. + Jana Główka – intencja od rodz. Brzezińskich.

12. + Mariusza Szponara w 1 r. śm.,

+ Józefa Siwaka w 20 r. śm.,

18.00 + Natalię, Bronisława, Zygmunta, Leona i Michała Sobiepanków.