9 sierpnia -XIX NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

9 SIERPNIA – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; we wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy;
– w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera
i męczennika;
– w sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP, Matki Bożej Zwycięskiej, głównej Patronki naszej diecezji (przypominamy, że jest to święto nakazane) – jest to również 100. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, zwanej „Cudem nad Wisłą”.
Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

2. W czwartek wypada 13 dzień sierpnia. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Kół Różańcowych z naszej parafii,  a po niej zapraszamy na Różaniec Fatimski.

3. W czasie wakacji spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00. W niedziele spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00, natomiast na Mszach o godz. 9.00 i 11.00 również w czasie Mszy. Spowiadamy w dalszym ciągu w zakrystii ministranckiej.

4.  W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek
w godz. 18.30 – 19.30, czwartek 18.30 – 19.30 i sobotę 8.00 – 9.00.

5.  Jest do nabycia tygodnik „Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

9 sierpnia-  XIX NIEDZIELA ZWYKŁA/ INTENCJE MSZALNE

7.00 + Mateusza Zdanowicza – 9 greg.

1. Dziękczynno – Błagalna w 10 r. ślubu Justyny i Marcina Lemiech z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i ich dzieci.

2. Dziękczynno – Błagalna w 10 r. ślubu Pauliny i Kamila Szczurowskich z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i ich dzieci.

3. Dziękczynno – Błagalna w 30 r. urodzin Urszuli z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i rodziny.

4. O pomyślną operację i Boże Błogosławieństwo dla Bożeny.

5. + Tadeusza Wojtonia – intencja od rodz. Ostrowskich

6. + Benedykta Książka.

7. + Stefana Piotrowskiego w 17 r. śm., i zm. z rodz. Piotrowskich, Helenę i Piotra Witek, Aleksandrę i Władysława Świątek.

8. + Lecha Araszkiewicza – imieninowa, Jana Araszkiewicza – imieninowa.

9. + Jerzego Prusa w 6 miesiąc po śm.,

10. + Bogdana Rońdę, Edwarda Dobosza, Kazimierza Banaszka.

11. + Teresę Piecyk w miesiąc po pogrzebie.

12. + Helenę Kulma w miesiąc po pogrzebie.

13. + Czesławę Sarnecką w 12 r. śm., Stanisława Kacprzyka w 5 miesiąc po śm.,

14. + Józefa Szubę.

15. + Tadeusza Cudnego w 1 r. śm., Halinę Cudną w 3 r. śm.,

16. + Leszka Ludwiniaka – intencja od uczestników pogrzebu.

17. + Witimira-Jerzego Ołdaka – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00 ZA PARAFIAN

+ Teresę i Mariana Krysik.

18.00 + Wacławę, Aleksandra i Ludwikę Wichrowskich, Mariannę i Franciszka Wieczorek i zm. z rodz. Roguskich, Wichrowskich, Wieczorków i Kieruzelów.

10 Sierpnia – PONIEDZIAŁEK ( ŚW. WAWRZYŃCA, DIAKONA I MECZĘNNIKA )
7.00 + Mateusza Zdanowicza – 10 greg.
18.00 + Jana Komudę w 43 r. śm., Genowefę, Jadwigę, Tadeusza, Zygmunta i Janusza Komudów, Bożenę i Artura Jakubowskich, Zofię i Tadeusza Wocial, Mariana Szubę.

11 Sierpnia-  WTOREK
7.00 + Mateusza Zdanowicza – 11 greg.
18.00 + Zuzannę i Franciszka Wielgo oraz ich rodziców i dziadków, Elżbietę i Franza Romstorfer.

12 Sierpnia – ŚRODA
7.00 + Mateusza Zdanowicza – 12 greg.
18.00 + Ryszarda Jerzaka w 11 r. śm.,

13 Sierpnia –  CZWARTEK
7.00 + Mateusza Zdanowicza – 13 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kółek Różańcowych w naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodzin.
18.30 RÓŻANIEC FATIMSKI

15 Sierpnia – SOBOTA ( UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA N. M. P.)

7.00 + Mateusza Zdanowicza – 15 greg.

1. + Jerzego Kowalczyka i Wojciecha Kaczmarskiego.

2. + Aleksandrę Więch w 14 r. śm., Franciszka Więch z synami, Genowefę i Aleksandra Bereda z rodzicami.

3. + Henryka Ratyńskiego – urodzinowa, Genowefę, Stanisława i Antoniego Ratyńskich.

4. + Łukasza Wojtyńskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

5. + Mariannę Radzio – imieninowa, Stanisława Radzio w 21 r. śm., Stanisława Radzio, Henrykę Grzejszczyk.

6. + Władysława Ołdaka, Wincentego, Aleksandrę i Janinę Wojdynów.

7. + Helenę Pytkowską w 6 miesiąc po śm., Stanisława w 34 r. śm., Janinę Kosewską w 15 r. śm., Edmunda Kosewskiego w 30 r. śm.,

8. + Sławomira Bieńkowskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00 + Mariannę i Kazimierza Książek i ich dzieci: Jolantę, Lucynę, Irenę i Elżbietę i zm. z rodz. Książków i Kupców, Benedykta Książka.

+ Marka, Stanisława i Mariannę Mrozińskich, Wiktorię i Franciszka Skwarskich z rodziną.

18.00 Dziękczynno – Błagalna w 15 r. urodzin Emilki z prośbą o łaski i Boże Błogosławieństwo na dalsze lata dla niej i rodziców.