12 kwietnia- NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO >> kliknij

12 Kwietnia-NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Od jutra do niedzieli Miłosierdzia Bożego trwać będzie oktawa Wielkanocy.
    Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Jutro- Poniedziałek Wielkanocny niedzielny porządek Mszy św.

3. Przyszła niedziela to niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie tydzień Miłosierdzia.

4. Przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązują przepisy ograniczające liczbę wiernych uczestniczących we Mszy św. do 5 osób, bardzo prosimy tego przestrzegać.

5. Wszyscy, którzy zamówili chrzest dziecka w przyszłą niedzielę proszeni są o kontakt z kancelarią parafialną w celu ustalenia godziny chrztu w niedziele 19 kwietnia, lub ustalenia nowego terminu. Chrzty mogą się odbywać, ale każdy oddzielnie i poza Mszą św. w obecności tylko rodziców i chrzestnych.

6. Egzamin dzieci komunijnych w tym tygodniu jest odwołany.
    W przyszłą niedzielę udzielimy informacji dotyczących I Komunii św. w naszej parafii.

7. Spowiedź 15 minut przed każdą Mszą św. w zakrystii ministranckiej – wejście od strony zakrystii.

8. Prosimy o przestrzeganie wszystkich zaleceń związanych ze stanem epidemii, dotyczy to również odwiedzin cmentarza. Unikajmy tworzenia większych grup, przestrzegajmy zalecanych odległości osoby od osoby w przeciwnym razie będziemy zmuszeni zamknąć cmentarz.
    Aby do tego nie doszło bardzo prosimy o roztropne i odpowiedzialne podejście do tych spraw.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego – Suchowizna 440 zł., oraz dwie ofiary indywidualne każda po 50 zł. Ponawiam również swoją prośbę o wpłaty na konto parafialne abyśmy mogli w terminie regulować wszystkie należności finansowe parafii. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać.

10. Drodzy Parafianie – w tych szczególnych okolicznościach w jakich przeżywamy tegoroczną Wielkanoc – pragniemy jako kapłani złożyć Wam nasze najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Chrystus Zmartwychwstały da Wam siłę do pokonywania wszelkich trudności, zachowa w zdrowiu, obdarzy pokojem i nadzieją. Życzymy pomimo wszystkiego co się dzieje wokół nas, radosnych, spokojnych oraz pełnych Bożego Ducha Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO/ INTENCJE MSZALNE

6.00 ZA PARAFIAN – REZUREKCJA

1. Dziękczynno – Błagalna w 25 r. ślubu Małgorzaty i Czesława z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla nich i całej rodziny.

2. + Ewę i Stefana Kubuja z rodzicami.

3. + Wacława Ołdaka w 3 r. śm.,

4. + Benedykta Książka.

5. + Janusza Kielczyk – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Cezarego Ołdaka – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00 + Stanisława Przedlackiego w 2 r. śm.,

+ Genowefę w 3 miesiąc po śm., i Zdzisława Rogala, Stanisławę, Stanisława i Jana Rogala.

18.00 + Jadwigę Lewandowską.

13 KWIETNIA – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY:

7.00 + Zofię i Kryspina Kominków z rodzicami, Jana Kominka.

9.00 MSZA ŚW. ZBIOROWA

1. + Dominikę i Stefana Prusów, Zygmunta Prusa.

2. + Aleksandra, Władysławę, Henryka i Eugeniusza Sasinów i zm. z rodz. Sasinów i Wielgów.

3. + Piotra Witek w 19 r. śm., Helenę Witek, Stanisława Sienkiewicz i zm. z rodz.

4. + Czesławę Urbaniak w 5 r. śm. i Zygmunta Urbaniaka.

5. + Krystynę Kowalczyk – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Bartosza Szadkowskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00 + Jana Rawskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Kółek Różańcowych w naszej parafii – członków, zelatorki oraz ich rodzin.

14 KWIETNIA – WTOREK
7.00 + Kazimierę, Marka, Władysława, Władysławę, Stanisławę, Wacława i Tadeusza Beredów, Krystynę i Tadeusza Gochna, Elżbietę, Kazimierza i Bernarda Michalik i zm. z rodz. Beredów, Michalików, Wieczorków, Słowików i zm. z rodz. Gochnów.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 45 r. ślubu Zofii i Mariana Mielczarków z podziękowaniem za otrzymane łaski, oraz z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla nich i całej rodziny.

15 KWIETNIA – ŚRODA
7.00 + Bogusławę Bartosiewicz – intencja od rodz. Pleskot.
18.00 + Bogusława Reka w 5 r. śm.,

16 KWIETNIA – CZWARTEK
7.00 + Zofię Wąsiewicz – urodzinowa.
18.00 + Stanisława Słowika w 1 r. śm.,

17 KWIETNIA – PIĄTEK
7.00 + Jadwigę Malesę w miesiąc po pogrzebie.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Agnieszki Piekut z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i całej jej rodziny.

18 KWIETNIA – SOBOTA
7.00 + Jana Gadomskiego w 30 r. śm., Marka Gadomskiego, Mirosława Kielaka.
18.00 + Lucynę w rocz. śm., i Piotra Janiszewskich.