30 sierpnia -XXII NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

30 SIERPNIA – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu przypada:
    – we wtorek rozpoczęcie roku szkolnego. Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w intencji dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, będzie odprawiona w naszym Kościele o godz. 8.15.
    Serdecznie zapraszamy;
    – w czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
    W tym tygodniu przypadają też pierwsze dni miesiąca, pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela.
    W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo sobotnie a następnie różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
    W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z adoracją z racji I niedzieli miesiąca.

2. Serdecznie Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu dzisiejszej Uroczystości dożynkowej w naszej parafii.

3. W dalszym ciągu w dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiadamy w zakrystii ministranckiej. W niedzielę spowiadamy w zakrystii ministranckiej oraz w Kaplicy Matki Bożej w Kościele.

4. W związku ze zwiększeniem zagrożenia epidemiologicznego przypominamy o obowiązku przestrzegania wszystkich przepisów sanitarnych ze szczególnym uwzględnieniem obowiązku zakładania maseczek w Kościele.

5. W najbliższa sobotę o godz. 16.00 odbędzie się próba scholi parafialnej. Zapraszamy na próbę chętne dzieci i młodzież.

6. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z Kościoła będzie zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

7. Dzisiaj I niedziela posługi kapłańskiej w naszej parafii Ks. Dominika Brzezińskiego wikariusza, który w naszej parafii rozpocznie drogę swojego kapłańskiego posługiwania. Serdecznie Ks. Dominika witamy obiecując modlitwę i życzymy radości i obfitości Bożych Łask w kapłańskiej pracy w naszej parafii.

8. Po wakacjach kancelaria parafialna czynna: w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 18.30 – 19.30, piątek i sobota w godz. 8.00 – 9.00. W środy kancelaria nieczynna.

9. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

30 sierpnia-  XXII NIEDZIELA ZWYKŁA/ INTENCJE MSZALNE

7.00 + Mateusza Zdanowicza – 30 greg.

1. Dziękczynno – Błagalna o potrzebne łaski, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla całego personelu medycznego w Klinice Kardiochirurgii i Transplantologii oddziału zastawkowego w Aninie.

2. + Helenę w 21 r. śm., i Aleksandra Milewskich.

3. + Benedykta Książka.

4. + Stanisławę Ciszkowską w miesiąc po pogrzebie

5. + Antoniego Gołębiowskiego, Juliannę i Józefa Gołębiowskich, Jana i Emilię Kur i zm. z rodz. Gołębiowskich, Kurów i Wielgów.

6. + Zofię i Władysława Gromadowskich.

7. + Czesławę Wojdyna w 9 r. śm., Czesława Wojdynę.

8. + Krystynę Sawicką w 11 r. śm., Grzegorza Sawickiego w 7 r. śm., Konstantego, Krzysztofa i Ryszarda Kruszewskich i zm. z rodz. Kruszewskich.

9. + Karola Ostrowskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

10. + Stanisława Zdanowicza – intencja od uczestników pogrzebu.

11. + Cecylię Wichrowską, Stefana Wichrowskiego w 14 r. śm., – imieninowa i ich rodziców.

12. + Mariusza Królika w 23 r. śm.,

11.00 Msza św. Dziękczynna za plony z prośbą o Boże Błogosławieństwo dla wszystkich pracujących w rolnictwie.

+ Wacława, Władysławę, Gabrielę i Piotra Chmielewskich, Janinę Mirosz.

18.00 + Zofię-Danutę Gajczy w 17 r. śm., Wiesława Gajczy i zm. z rodz. Gajczy i Naporów.

31  Sierpnia – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Stanisławę, Wacława, Mariannę, Zofie i Jana Beredów z rodziną i zm. z rodz. Szczęsnych i za dusze w czyśćcu cierpiące, Genowefę i Jana Beredów, Stanisławę Ciszkowską, Małgorzatę Czerwińską.
18.00+ Bronisławę, Jana i Kazimierę Krysik i zm. z rodz. Rogalów.

1 Września–  WTOREK
7.00 Dziękczynno – Błagalna intencji Ks. Proboszcza z racji imienin.
8.15 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego.
18.00 + Małgorzatę Ciechanowicz w 30 r. śm.,, Romana Myśliwiec i zm. z rodz. Ciechanowicz i Myśliwiec.

2 Września – ŚRODA
7.00 + Elżbietę Chaberę.
18.00 + Pelagię w 3 r. śm. i Jana Gryzów.

3 Września –  CZWARTEK  ( I-szy  CZWARTEK MIESIĄCA )
7.00 + Edwarda, Ignacego, Juliana i Juliannę Doboszów, Zofię i Reginę Araszkiewicz.
18.00 + Janinę i Jana Rosołek.

4 Września – PIĄTEK  ( I-szy  PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00 + Henryka Szubę, Bogumiłę Bartosiewicz – intencja od Anny i Piotra Bartosiewiczów z dziećmi.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Koło Różańcowgo z Sokóla i Kol. Stanisławów z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo dla wszystkich członków Koła. Dla zmarłych o dar nieba.

5 Września – SOBOTA ( I-sza  SOBOTA MIESIĄCA )
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
16.00 ŚLUB: Katarzyna Kościuk i Damian Królikowski.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 11 r. ślubu Anny i Kamila z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i ich dzieci: Kaliny i Tymona.