30 CZERWCA/ XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

30 CZERWCA / XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy w środę: święto św. Tomasza, Apostoła, w sobotę wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. W tym tygodniu przypadają też pierwsze dni miesiąca, w piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja z racji I-szej Niedzieli miesiąca.

2. Pragnę poinformować, że kilka miesięcy temu rozpoczęliśmy proces załatwiania formalności z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków związanych z pozwoleniem na malowanie wnętrza naszego Kościoła. Pozostał jeszcze etap zatwierdzenia kolorystyki farb. Wnętrze Kościoła chcemy pomalować w związku ze zbliżającą się rocznicą 500-lecia erygowania naszej parafii, która przypada6 października 2025 r.

3. Dziś od godz. 12 do 17 piknik rodzinny na placu przy Kościele. W programie wiele atrakcji dla dzieci m.in.: plac zabaw, zjeżdżalnie, gry i zabawy, animacje, przejażdżki kucykami, pokaz sprzętu służb mundurowych (wojska, policji i straży pożarnej), miasteczko rowerowe, foto budka 360° i inne. Zapraszamy!

4. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

5. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury

1 LIPCA – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Artura Chodowicza – 1 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 70 r. urodzin Agnieszki jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niej dla dzieci i wnuków.

2 LIPCA– WTOREK
7.00 + Artura Chodowicza – 2 greg.
18.00 + Edmunda Chmielewskiego w 10 r. śm., i zm. z rodz. Chmielewskich.

3 LIPCA – ŚRODA
7.00 + Artura Chodowicza – 3 greg.
18.00 + Mariana Kulesza w 10 r. śm.,

4 LIPCA – CZWARTEK  ( I CZWARTEK MIESIĄCA )
7.00 + Artura Chodowicza – 4 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w rocz. urodzin Mariusza jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.

5 LIPCA– PIĄTEK  ( I PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00 + Artura Chodowicza – 5 greg.
18.00 + Za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.

6 LIPCA – SOBOTA ( I SOBOTA MIESIĄCA )
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
16.00 ŚLUB: Monika Wocial i Adrian Nikodemiak.
18.00 + Artura Chodowicza – 6 greg.

7 LIPCA– 14 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Artura Chodowicza – 7 greg.

1. + Ireneusza Rupalę w rocz. śm., i jego rodziców, Janusza Rupalę,

2. + Wiesława Gajczy w 5 r. śm., Zofię- Danutę Gajczy i zm. z rodz. Gajczy.

3. + Krystynę Konstantą w 18 r. śm.,

4. + Mariana Gryza, Henrykę Gryz, Natalię Zdanowicz, Mariannę, Władysława i Dobrosławę Wieczorek.

5. + Władysława Kowalskiego – imieninowa, Zofię Kowalska w 5 r. śm., i ich rodziców.

6. + Stanisława, Stefana i Ewę Kubuj, Mariannę, Władysława, Jana i Stanisława Główka.

7. + Krystynę Szuba, Stanisława Szubę w 20 r. śm., dziadków Szubów i Mrozińskich, Mariana Piotrowskiego, dziadków Piotrowskich i Dzięciołów.

8. + Jadwigę Kulma – intencja od Mirosławy z rodziną.

9. + Dariusza Ruta – intencja od Bielanek.

10. + Elżbietę Małetka, Annę i Wacława Mrozińskich.

11. + Wojciecha Gołoś – intencja od rodz. z Jaktorowa.

12. + Krystynę Bogucką w miesiąc po pogrzebie

13. + Krystynę Szczęsną w miesiąc po pogrzebie.

14. + Romana Strusia w 5 r. śm.,

15. + Stanisława Przyborowskiego w 2 r. śm., Cecylię Przyborowską i zm. z rodz. Przyborowskich.

16. + Józefę Gnich w 50 r. śm.,

+ Barbarę Kaim w 23 r. śm.,

18.00 + Bronisławę, Zofię, Jana i Wacława Perzanowskich, Teresę, Eugeniusza i Jana Książek.