3 maja- 4 NIEDZIELA WIELKANOCY >> kliknij

3 Maja- 4 NIEDZIELA WIELKANOCY

1. IV Niedziela Wielkanocna nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza jest przeżywana w Kościele katolickim już po raz 57 jako Światowy Dzień Modlitwy o Powołania. W Kościele w Polsce rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o powołania do szczególnej służby w Kościele.

2. W tym tygodniu przypada też: jutro wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona diecezji Warszawsko – Praskiej oraz strażaków, w środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i męczennika głównego patrona Polski oraz drugiego patrona naszej parafii. W tym dniu o godz. 18.00 Suma odpustowa w intencji parafian. Z racji Uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

3. Przypominamy, że od 16. Kwietnia w Polsce obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Obowiązkowe zakrywanie nosa i ust dotyczy także wszystkich wiernych przebywających w Kościele. Przypominamy również o możliwości przyjmowania Komunii Świętej w dwojaki sposób: do ust lub na rękę. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy dbając o zdrowie swoje i innych, zachowują wszystkie zasady bezpieczeństwa obowiązujące w czasie epidemii.

4. Nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 17.30 z zachowaniem obowiązujących przepisów. W obecnej sytuacji niemożliwe jest organizowanie tego typu Nabożeństw przy Kapliczkach przydrożnych i przy Krzyżach. Zachęcamy do odprawiania Nabożeństw majowych w domach lub uczestnictwa w nich poprzez media.

5. W maju w dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 a po południu o 17.15 przed Nabożeństwem majowym w zakrystii ministranckiej.
    W niedzielę 15 minut przed każdą Mszą św. również w zakrystii ministranckiej.

6. Jest do nabycia tygodnik „ Idziemy”.Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

3 maja / 4 NIEDZIELA  WIELKANOCY/ INTENCJE MSZALNE

7.00 + Antoniego i Halinę Michalskich, Stefana i Dominikę Prus.

1. + Jadwigę Rawską w 2 r. śm., Józefa Rawskiego. Stanisława Zmokłego i Stanisława Nagrabę – imieninowa.

2. + Stefana i Władysławę w 8 r. śm., Michalskich.

3. + Katarzynę i Jana Milewskich.

4. + Benedykta Książka.

5. + Halinę Kowalczyk w 5 r. śm., i zm. z rodz. Kowalczyków i Beredów.

6. + Monikę Gnich – imieninowa.

7. + Janinę Czapską w miesiąc po pogrzebie.

8. + Czesławę Paczkowską w 15 r. śm., Janusza Paczkowskiego z rodzicami i rodziną, Łukasza Wojtyńskiego.

9. + Ks. Tadeusza Zielińskiego.

10. + Sylwestra Kaima w 9 r. śm., Julię i Franciszka Czerwińskich, Jana Kaima.

11. + Stanisławę Buta – imieninowa, Henryka Buta z rodziną.

12. + Krystynę Kur w 4 r. śm.,

13. + Stanisławę Komuda – intencja od uczestników pogrzebu.

14. + Leszka Ludwiniaka – intencja od uczestników pogrzebu.

15. + Barbarę Gawron w 4 r. śm., Józefę i Stanisława Gawronów, Władysławę i Grzegorza Gąsiorek z rodziną.

+ Jana Rogala w 47 r. śm., Stanisławę i Stanisława Rogalów, Zdzisława Rogala i zm. z rodz. Krysików, Koseskich, Gańków, Endzelmów i Araszkiewiczów, Przemysława Żacha.

11.00  ZA PARAFIAN

17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE

18.00 + Stanisława Przedlackiego z rodzicami.

4 MAJA – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Władysława Rawskiego, Bolesława i Jana Rawskich.
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 + Kazimierza Gajczy w 16 r. śm.

5 MAJA – WTOREK
7.00 + Natalię Kaim w 4 r. śm.,
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 + Danutę Użyczyn w 3 r. śm.

6 MAJA- ŚRODA ( ŚW. APOSTOŁÓW FILIPA I JAKUBA )
7.00 + Wacława, Helenę i Wojciecha Jurek, Irenę Boruc.
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 14 r. urodzin Alberta oraz w 41 r. urodzin Anny z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla nich i całej rodziny.

7 MAJA – CZWARTEK ( I-szy CZWARTEK MIESIĄCA )
7.00 + Stanisława Mikiciuk – imieninowa.
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 + Stanisławę Kaim i Stanisława Słowika.

8 MAJA – PIĄTEK ( UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI )
7.00 + Stanisława Kielczyka – imieninowa.
18.00 ZA PARAFIAN

9 MAJA – SOBOTA
7.00 + Stanisława Sasina – imieninowa wraz z rodzicami, Jadwigę Sasin.
17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE
18.00 + Stanisławę i Stanisława Kosińskich – imieninowa, Józefa Kosińskiego i Wiesława Jankowskiego.