28 Lipca –XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA>> kliknij

— 28 Lipca –XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA>> kliknij

28 LIPCA  – XVII  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu przypada:

• jutro wspomnienie św. Marty;

• w środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;

• w czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; jest to również 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiegoo godz. 17.00 zabiją dzwony, zachęcamy aby oderwać się wtedy od swoich zajęć, zatrzymać i pomodlić w intencji uczestników Powstania.

2.  W tym tygodniu przypadają również pierwsze dni miesiąca: czwartek, piątek, sobota i niedziela:

w czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań;

w piątek spowiedź rano przed oraz ewentualnie po Mszy, wieczorem od 17.00;

w niedzielę po Mszy o 11.00 procesja wokół kościoła.

W piątek mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego, tzw. „Porcjunkuli”.
    W tym celu należy nawiedzić kościół i tam pobożnie odmówić Ojcze Nasz i Wierzę w Boga.

3. Za tydzień na Mszy o 9.00 będzie miał miejsce obrzęd pobłogosławienia i nałożenia szkaplerzy grupie naszych parafian.

Na głównej stronie internetowej naszej parafii pojawił się audiobook poświęcony szkaplerzowi. Zachęcamy

do zapoznania się z nim zwłaszcza osoby przygotowujące się do przyjęcia szkaplerza, ale również wszystkich parafian.
    W zakrystii można się jeszcze zapisywać.

4.  Przypominamy również, że w okresie wakacji spowiedź w dni powszednie odbywa się 15 minut przed Mszą św.
    W niedziele spowiedź odbywa się przed Mszą o 7.00 i 18.00 oraz w czasie Mszy o 9.00 i 11.00.

28 LIPCA – NIEDZIELA ZWYKŁA- INTENCJE MSZALNE

7.00 + Adama Skrodzkiego – 28 greg.
  1. Dziękczynno – Błagalna w dniu imienin Anny Perzyńskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, oraz z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i całej rodziny.

2. O łaskę nawrócenia dla Grzegorza i Dariusza oraz o Boże Błogosławieństwo dla rodziny Osińskic

3. O zdrowie dla Cezarego i jego rodziny

4. + Mariannę w 12 r. śm., Leopolda w 2 r. śm., Zenona w 9 r. śm. Osińskich

5. + Bartosza Szadkowskiego – intencja od pracowników Zespołu Szkolnego w Stanisławowie

6. + Krzysztofa Bieńkowskiego – imieninowa, Leokadię i Stanisława Bieńkowskich.

7. + Izabelę, Władysława i Ewę Kozłowskich

8. + Annę Ludwiniak – imieninowa, Bolesława i Agnieszkę Michalskich.

9. + Annę i Władysława Gańko z rodziną, i zm. z rodz. Szczęsnych

10. + Hannę Krysik z rodziną.

11. + Ludwikę i Stanisława Makosów, Tadeusza i Franciszkę Ruszczak.

12. + Mariannę Dyła – intencja od Koła Różańcowego z ul. Krótkiej ze Stanisławowa.

13. +  Jacka Kulmę – intencja od pracowników Zespołu Szkolnego w Stanisławowie.

14. + Wiesławę Powierża w miesiąc po pogrzebie

15. + Władysława Cyrana w 20 r. śm., Krystynę Cyran, Alinę Wocial.

16. + Annę, Jana i Wacławę Kamińskich z rodzicami, Eugeniusza Sasina i zm. z rodz. Kamińskich i Bielickich.

17. + Czesławę – imieninowa i Janusza Paczkowskich, Łukasza Wojtyńskiego i zm. z rodz. Wojtyńskich, Jadwigę i Józefa Domańskich

18. + Stanisława.

19. + Janusza Skuzę – intencja od uczestników pogrzebu

20. + Mariusza Śliwę – intencja od znajomych z Mińska Maz.

21. + Stanisława i Mariannę Balów, Stefana i Mariannę Śliwów.

22. + Annę Rosłoń – imieninowa i zm. z rodz. Rosłniów, Rutów i Wasiaków.

23. + Annę, Władysława i Piotra Kielczyków, Kazimierę, Władysławę i Aleksandra Ryszawów, Mariannę i Jana Kielczyków, Maksymiliana i Jana Zduńczyk, Karolka Stępnia.

24. + Martę i Piotra Wocial z rodziną.

25. + Genowefę w 5 r. śm., i Witolda Niewiadomskich, Stanisława, Leokadię i Stanisława Słowików.

26. + Anielę Rek, Annę i Adama Wiśniewskich, Eugenię Pietrzyk

11.00  ZA PARAFIAN

13.30  Msza Św. w Kątach Borucza

+ Aleksandra Chmielewskiego w 22 r. śm., Zofię Chmielewską.
 18.00+  Stanisławę Kosińską w 27 r. śm., Józefa i Stanisława Kosińskich, Wiesława Jankowskiego.

29 LIPCA – PONIEDZIAŁEK

7.00 + Adama Skrodzkiego – 29 greg.
18.00 + Irenę Owsianka,

30 LIPCA – WTOREK

7.00 + Adama Skrodzkiego –30 greg.
18.00+ Czesława Kowalczyka z racji urodzin i imienin.

31 LIPCA – ŚRODA

7.00+ Jana i Marka Gadomskich, Józefa, Franciszkę, Juliannę i Mirosława Kielak, Szczepana Świderskiego, Leokadię, Józefa, Jana, Kazimierza i Stanisława Rosłoniów.
18.00 + Mariana Piotrkowicza w 37 r. śm., i zm. z rodz. Piotrkowiczów.

1 SIERPNIA  –  CZWARTEK ( I-szy CZWARTEK MIESIĄCA)

7.00  O szybki powrót do zdrowia dla Marka Piekuta.
18.00+ Stanisława Miąsko – intencja od rodziny Wronów z Makowa Podchalańskiego

2 SIERPNIA – PIĄTEK (I- szy PIĄTEK MIESIĄCA)

7.00 + Wiesława Gajczego w miesiąc po pogrzebie.
18.00 + Annę i Nikodema Gorzkowskich z rodzicami.ruk – imieninowa z rodzicami, Bronisławę i Jana Kruk, Stanisławę i Stanisława Kaczmarskich

3 SIERPNIA– SOBOTA (I-sza SOBOTA MIESIĄCA)

7.00+ + Juliana i Julię Słoneckich Edmunda Araszkiewicza i jego brata bliźniaka.
16.00ŚLUB: Barbara Wieczorek i Przemysław Gadomski.
17.00ŚLUB: Natalia Luba i Jakub Jałocha.
18.00ŚLUB: Anna Rosłoń i Dominik Biernacki.