27 września -XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

27 września – XXVI  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu przypada:
    – jutro wspomnienie Św. Wacława, męczennika,
    – we wtorek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej Warszawsko – Praskiej,
    – w środę wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,
    – w czwartek wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,
    – w piątek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,
    – w sobotę Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

2. W tym tygodniu rozpocznie się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym Kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy do udziału w nich. Dla dzieci ogłaszamy, wzorem lat ubiegłych konkurs z nagrodami za udział w nabożeństwach różańcowych. Chętni do udziału w konkursie po nabożeństwie przychodzą do zakrystii, aby odznaczyć swoją obecność. Na koniec będą wręczane nagrody.

3. W tym tygodniu przypadają też pierwsze dni miesiąca: pierwszy czwartek, piątek, sobota i Niedziela miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.00, w sobotę po Mszy Św. o godz. 7.00 Nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Wieczorem Nabożeństwa różańcowego wyjątkowo nie będzie. W niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

4. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na Dom Świętej Siostry Faustyny
    w Ostrówku.

5. Od czwartku przyjmujemy intencje Mszalne na 2021 rok w zakrystii oraz kancelarii parafialnej.

6. W dalszym ciągu w dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiadamy w zakrystii ministranckiej. W niedzielę spowiadamy w zakrystii ministranckiej oraz w Kaplicy Matki Bożej w Kościele.

7. Kancelaria parafialna czynna: w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 18.30 – 19.30, piątek i sobota w godz. 8.00 – 9.00

8. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

27 września-  XXVI  NIEDZIELA ZWYKŁA/ INTENCJE MSZALNE

7.00 + Wacława Boruckiego, – imieninowa, Stefanię i Czesława Perzanowskich i zm. z rodz. Boruckich i Perzanowskich.

1. + Józefa Szubę.

2. + Lucynę Kaim – intencja od rodz. Przybyszów.

3. + Jana i Wiktorię Szczęsnych z rodziną, Antoniego i Kazimierza Biesiadów z rodziną, Kamila Prusa.

4. + Jana Rosa w miesiąc po pogrzebie.

5. + Teresę, Henryka, Aleksandrę i Bronisława Wichrowskich.

6. + Wacława – imieninowa, Genowefę, Stanisława i Tadeusza Rosów, Zdzisława Jędrasika, Wiesława Kwiatkowskiego.

7. + Wacława Ołdaka – imieninowa.

8. + Jana Skuzińskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

9. + Jana Stempel – intencja od uczestników pogrzebu.

11. 00  ZA PARAFIAN

+ Zdzisława Rogala, Jana, Stanisławę i Stanisława.

18.00 + Tadeusza Zdanowicza w 19 r. śm., Stanisława Kosińskiego w 7 r. śm., i zm. z rodz. Zdanowiczów i Zawistowskich.

28  września – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Wacława i Mirosława Szczęsnych, dziadków Szczęsnych, Wacława i Stanisławę Beredów.
18.00 + Wacława Reka – imieninowa i zm. z rodz. Reków, Szubów i Kostków.

29  września – Wtorek ( ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI KATEDRALNEJ )
7.00+ Michała, Stanisławę, Kazimierza i Szczepana Cichockich.
18.00 + Andrzeja Kielczyka – intencja od koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej.

30 Września – ŚRODA
7.00+ Krzysztofa Pietrzyk w miesiąc po pogrzebie.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 6 r. ślubu Anny i Stanisława, oraz w 20 r. ślubu Katarzyny i Grzegorza z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i dzieci: Nikoli, Weroniki i Klaudii.

1 PAŹDZIERNIKA – CZWARTEK ( I CZWARTEK MIESIĄCA )
7.00 + Juliana i Juliannę Słoneckich, Edmunda i jego brata Araszkiewiczów.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 10 r. urodzin Macieja z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i całej rodziny.

2 PAŹDZIERNIKA – PIĄTEK ( I PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00 Dziękczynno – Błagalna w 70 r. urodzin Elżbiety z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i całej rodziny.
18.00 +  Wacława, Pawła i Jana Zduńczyk, Czesława i Franciszkę Słowik i dziadków Doboszów, Czesławę Grono.

3 PAŹDZIERNIKA – SOBOTA ( I SOBOTA  MIESIĄCA ) ŚW. ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
Po Mszy Św. Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi
17.00 ŚLUB: Justyna Suchenek i Damian Drożdż.
18.00 + Celestyna Użyczyn w 2 r. śm.,