26 lipca -XVII NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

26 lipca – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy:
    – w środę wspomnienie św. Marty;
    – w piątek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
    – w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

2.  W tym tygodniu przypadają pierwsza sobota i niedziela sierpnia.
    W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie  i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
    W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu (bez procesji).

3.  W sobotę będziemy obchodzić 76  rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00 zabiją dzwony kościelne.
    Postarajmy się o tej godzinie zatrzymać na chwilę i modlitwą objąć wszystkie ofiary tego zrywu, a także naszą Ojczyznę.

4.  W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia sierpniowej abstynencji i ofiarowania jej w intencji tych, którzy borykają się z problemem alkoholowym.

5.  W przyszłą niedzielę będziemy mieli szansę uzyskać odpust zupełny zwany „Porcjunkuli”. Udziela się go każdemu, kto w tym dniu nawiedzi kościół i tam pobożnie odmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga, a także spełnia pozostałe warunki uzyskania odpustu.

6.  W czasie wakacji spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00. W niedziele spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00, natomiast na Mszach o godz. 9.00 i 11.00 również w czasie Mszy. Spowiadamy w dalszym ciągu w zakrystii ministranckiej.

7. W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek  w godz. 18.30 – 19.30, czwartek 18.30 – 19.30 i sobotę 8.00 – 9.00.

8. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” zachęcamy o nabywania i lektury.

26 lipca-
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA/ INTENCJE MSZALNE

7.00 + Natalię Zdanowicz – 26 greg.

1. Dziękczynno – Błagalna w 30 r. ślubu Agaty i Dariusza Ludwiniak z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

2. Dziękczynno – Błagalna w 22 r. ślubu Doroty i Zbigniewa z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i dzieci.

3. Dziękczynno – Błagalna w 10 r. ślubu Katarzyny i Mariusza z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla nich i całej rodziny.

4. Dziękczynno – Błagalna w 90 r. urodzin Kazimierza z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i całej jego rodziny.

5. Dziękczynno – Błagalna z racji imienin Anny z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i całej rodziny.

6. Dziękczynno – Błagalna o szczęśliwą operację i Boże Błogosławieństwo dla Krzysia z podziękowaniem Panu Bogu za dotychczas otrzymane łaski.

7. O zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla Jerzego i Adama.

8.  + Annę Ludwiniak – imieninowa, Bolesława i Agnieszkę Michalskich.

9. + Władysława Kozłowskiego.

10. + Jana Stempel w 1 r. śm.,

11. + Benedykta Książka.

12. + Annę i Władysława Gańko z rodziną i zm. z rodz. Szczęsnych.

13. + Wiesława Rychtę i zm. z rodz. Rychtów, Emilię Berchman, Mirosława Rutę, Krzysztofa Majera i zm. z rodz. Marczaków i Grzelaków.

14. + Genowefę Niewiadomską w 6 r. śm., Witolda Niewiadomskiego i brata Sławka, Stanisława, Leokadię i Stanisława Słowików.

15. + Leokadię i Stanisława Bieńkowskich, Krzysztofa Bieńkowskiego – imieninowa.

16. + Józefa Szubę w miesiąc po pogrzebie.

17. + Annę Milerską – imieninowa – intencja od dzieci.

18. + Aleksandrę Mielczarek w 40 r. sm., i zm. z rodz. Mielczarków, Wojtyńskich, Rozbickich, Lewickich, Perzanowskich i Szymanowskich.

19. + Czesławę z racji imienin i Janusza Paczkowskich z rodzicami i rodziną, Łukasza Wojtyńskiego.

20. + Genowefę Rogala w 5 miesiąc po śm., Zdzisława, Jana, Stanisławę i Stanisława Rogala, Feliksa i Józefę Gołębiewskich.

21. + Helenę i Stanisława w 32 r. śm. Suchenek, Eugenię i Stanisława Szczęsnych i zm. z rodz. Szczęsnych, Suchenków i Płochockich.

22. + Bogdana Paskę, Jadwigę i Kazimierza Pasków.

23. + Edwarda Sarbę – intencja od uczestników pogrzebu.

24. + Cecylię Gromadowska – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00 ZA PARAFIAN

+ Aleksandra Chmielewskiego w 22 r. śm., Zofię Chmielewską, Donata i Leszka Matosek, Zbigniewa Woźniaka, Stefana Hutkowskiego i zm. z rodz. Witków i Chmielewskich.

18.00 + Romana Kotwickiego.

27 lipca – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Natalię Zdanowicz – 27 greg.
18.00 + Zofię i Zygmunta Kuśmierczyk, Jarosława Kuchna i zm. z rodz. Zielińskich.

28  lipca-  WTOREK
7.00 + Natalię Zdanowicz – 28 greg.
18.00 + Helenę Płochocką i zm. z rodz. Płochockich.

29 Lipca  – ŚRODA
7.00 + Natalię Zdanowicz – 29 greg.
18.00 + Elżbietę Chaberę,

30 Lipca –  CZWARTEK
7.00 + Natalię Zdanowicz – 30 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 70 r. urodzin Wojciecha z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i całej rodziny

31 Lipca – PIĄTEK
7.00 + Annę, Józefa i Zygmunta Budek.
17.00 ŚLUB: Marlena Nowakowska i Radosław Sabak.
18.00 + Mariana Piotrkowicz w 38 r. śm., i zm. z rodz. Piotrkowiczów.

1  Sierpnia – SOBOTA  (Pierwsza Sobota Miesiąca)
7.00 + Mateusza Zdanowicza – 1 greg.
Po Mszy Świętej Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi prowadzony przez Rodziny z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.
18.00  + Janinę Brzezińska w 5 r. śm., Władysława i Jana Brzezińskich, dziadków Brzezińskich i Dąbrowskich, Stefana i Helenę Komudów, Andrzeja Witkowskiego, Wacławę i Bogdana Szatańskich.