23lutego-VII NIEDZIELA ZWYKŁA- OGŁOSZENIA>> kliknij

23 LUTEGO- VII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu środą popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. w środę popielcową
    z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 16.00 i 18.00.

2. W piątek droga krzyżowa o godz. 16.00 dla dzieci, a o 17.30 dla dorosłych.

3. W niedzielę o godz. 17.30 Gorzkie Żale. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach wszystkich wiernych.

4. Pragniemy zaprosić wszystkich mężczyzn, którzy są zatroskani losem naszej Ojczyzny, parafii, swojej rodziny, którzy szukają pomocy w przezwyciężeniu swoich codziennych słabości do męskiego koła Różańcowego – głównie mieszkańców wsi Rządza i Ołdakowizna ( mile widziani mieszkańcy z innych wiosek ). Informacje i kontakt wywieszony w kruchcie naszego Kościoła.

5.  9 marca ( poniedziałek ) w naszej parafii odbędzie się Wieczór Chwały i Uzdrowienia. O godz. 18.00 Mszę św. będzie koncelebrował Ks. Piotr Jasek ze zgromadzenia Orionistów, a po Mszy uwielbienie
    i modlitwy o uzdrowienie poprowadzi Michał Świderski, Lider Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji gliwickiej.

6. Powoli zbliża się 7 czerwca – dzień beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jako parafia będziemy dysponować pewną liczbą wejściówek na tę uroczystość. Prosimy osoby zainteresowane udziałem w tym wydarzeniu o zgłaszanie się do zakrystii.

7. W Środę Popielcową nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego. Na kolejne spotkanie zapraszamy
    w przyszłym tygodniu, 4 marca.

8. Ogłoszenie dla kandydatów do bierzmowania: za tydzień po Mszy o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie dla wszystkich kandydatów.

9. Gorąco zachęcamy do przeżycia Wielkiego Postu w duchu modlitwy. Pomoże nam w tym rozważanie
    24 GODZIN MĘKI PANA JEZUSA, z którymi można zapoznać się na naszej stronie parafialnej.W każdy czwartek Wielkiego Postu,  kończąc na piątku wybieramy  dogodną dla siebie godzinę na rozważanie Męki Pana Jezusa w swoich własnych domach. Chodzi o poświęcenie jednej  godziny na modlitwę w ciągu tygodnia.
    Rozważania odbywają się na zasadzie sztafety modlitewnej. Zapisać się na konkretną godzinę można poprzez stronę parafialną lub w tabeli na stoliku w przedsionku kościoła.

INTENCJE MSZALNE/ VII  NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Halinę Skwarską w 18 r. śm., Władysława Skwarskiego, Tadeusza Wytrykusa i zm. z rodz. Skwarskich, Delczyńskich i Wytrykusów.

1. + Janusza Skuzę w 1 r. śm.,

2. + Antoniego i Helenę Sulejewskich.

3. + Benedykta Książka.

4. + Bogusława Zielińskiego w 3 miesiąc po śm.,

5. + Antoniego Malinowskiego w 2 r. śm.,

6. + Mariannę Pietrzyk w 8 r. śm., Aleksandra i Adama Pietrzyków.

7. + Elżbietę Kaska w 1 r. śm.,

8. + Aleksandrę Więch – imieninowa, Franciszka, Jana, Stanisława i Czesława Więch.

9. + Stanisława, Władysławę i Józefa Szubów, Annę, Wacława, Stanisława, Romana i Mariana Mrozińskich.

10. + Romana Wiercioch w 20 r. śm., Mariannę Wiercioch i zm. z rodz. Wierciochów i Rybaków.

11. + Kamila Prusa – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00  ZA PARAFIAN

+Genowefę Rogala-  intencja od uczestników pogrzebu.

18.00 + Zofię i Franciszka Zdanowicz, Stanisława Wojdynę.

24 LUTEGO – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Irenę Czapską – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Zbigniewa Galik w 31 r. śm.,

25 LUTEGO – WTOREK
7.00 + Janinę Kowalczyk – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Ryszarda Zdanowicza w 18 r. śm., i zm. z rodz. Zdanowiczówi Glinków.

26 LUTEGO – ŚRODA( ŚRODA POPIELCOWA)
7.00 + Benedykta Książka – intencja od uczestników pogrzebu.
16.00 + Bogusława Zielińskiego – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Henryka Rudnika w 8 r. śm., Franciszka Rudnika z synem Mirosławem, Bronisława Skuzę i dziadków Rudników i Czapskich.

27 LUTEGO – CZWARTEK
7.00 + Mirosława, Wacława, Wiktorię i Jana Szczęsnych, rodziców Beredów i za dusze w czyśćcu cierpiące.
18.00 + Jana, Bronisławę i Kazimierę Krysik, Zbigniewa Woźniaka i zm .z rodz. Rogalów.

28 LUTEGO– PIĄTEK
7.00 + Bartosza Szadkowskiego – intencja od uczestników pogrzebu.
16.00 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI
17.30 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH
18.00 + Marka Gadomskiego w 12 r. śm., Jana Gadomskiego, Mirosława Kielaka.

29 LUTEGO – SOBOTA
7.00 + Jana Gryza i zm. z rodz. Gryzów i Suchenków.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 70 r. urodzin Tadeusza z podziękowaniem za otrzymane łaski, oraz z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i całej rodziny