23 sierpnia -XXI NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

23 SIERPNIA – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu przypada jutro: Święto Św. Bartłomieja Apostoła, w środę Uroczystość NMP Częstochowskiej, w czwartek wspomnienie Św. Moniki, w piątek wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.


 2. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Ks. bp. Romuald Kamiński odprawi Mszę św. dziękczynną za plony w ramach dożynek diecezjalnych. Zgodnie z komunikatem Kurii odnośnie dożynek ze względu na koronawirusa nie będzie konkursu wieńców dożynkowych. Wieńce, które wykonali mieszkańcy naszej parafii proszę, aby zostały przywiezione do Kościoła w sobotę do godz. 11.00. Zostaną one ustawione w prezbiterium.
  Ks. Biskup poświęci je na zakończenie Mszy św. dożynkowej.
  Wszystkim, którzy wykonali wieńce zostaną wręczone bony, które ufundowała pani Wójt Kinga Sosińska razem z Radą Gminy Stanisławów.


 3. W związku ze zwiększeniem zagrożenia epidemiologicznego przypominamy o obowiązku przestrzegania wszystkich przepisów sanitarnych ze szczególnym uwzględnieniem obowiązku zakładania maseczki w Kościele.


 4. W przyszłą niedzielę powitamy nowego Ks. Wikariusza Dominika Brzezińskiego, który rozpocznie pracę kapłańską w naszej parafii.


 5. Zbliża się koniec wakacji. Już dzisiaj zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli na uroczystą Mszę św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, która będzie odprawiona w naszym Kościele we wtorek 1 września o godz. 8.15


 6. W czasie wakacji spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00. W niedzielę spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00, natomiast na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 również w czasie Mszy św. Spowiadamy w dalszym ciągu w zakrystii ministranckiej.


 7. W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek w godz. 18.30 – 19.30, czwartek 18.30 – 19.30 i sobota od 8.00 – 9.00


 8. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.


Wielebni Księża,
Drodzy Diecezjanie,

Św. Mateusz apostoł i ewangelista przekazał nam dwa opisy dokonanego przez Chrystusa Pana rozmnożenia chleba.

Relację z drugiego wydarzenia (Mt 15,32-37) rozpoczynają słowa: …żal mi tego tłumu! Już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają co jeść. Nie chcę ich puścić zgłodniałych, żeby kto nie zasłabł w drodze… Czyż nie chwyta nas za serce troska i wrażliwość Chrystusa na głód i zmęczenie Jego słuchaczy? A przecież taki właśnie jest Bóg – nieustannie zatroskany o nasze codzienne, najbardziej podstawowe potrzeby. Ucząc Modlitwy Pańskiej Jezus zachęcał do ufności, że nasze błaganie o chleb powszedni zostanie zaspokojone.

Uczniowie martwili się … Skąd tu na pustkowiu weźmiemy tyle chleba żeby nakarmić takie mnóstwo? … My także w tym roku przeżywaliśmy niepokój, że wiosenna susza a następnie obfite deszcze pierwszych tygodni lata nie pozwolą cieszyć się plonami; że epidemia koronawirusa zaburzy rolniczy kalendarz.

Tym serdeczniej winniśmy dziękować Bożej Opatrzności za owocne żniwa, za błogosławieństwo towarzyszące pracy rolników, sadowników i hodowców, dzięki którym wszyscy możemy cieszyć się dostatkiem żywności.

Okazją do tego dziękczynienia będą nasze Diecezjalne Dożynki,
które będziemy przeżywać w niedzielę, 30 sierpnia 2020 roku.

Odbędą się w parafii św. Jana Chrzciciela i św. Stanisława BM w Stanisławowie.
Centralną częścią uroczystości będzie Msza święta dziękczynna za plony i pracę rolników Diecezji Warszawsko-Praskiej, celebrowana o godzinie 11.00.

Ze względów sanitarnych nie są planowane dodatkowe wydarzenia plenerowe.
Nie odbędzie się także konkurs na wieńce dożynkowe.
Zapraszamy do modlitewnej łączności we wszystkich parafiach naszej Diecezji.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski


 

Komunikat przypominający zasady bezpieczeństwa podczas epidemii

21 sierpnia 2020 roku

Mając na uwadze, że teren powiatów wołomińskiego i otwockiego został ogłoszony jako strefa zagrożona dodatkowymi obostrzeniami w związku z pandemią COVID 19, Władza Diecezjalna Warszawsko-Praska przypomina i zobowiązuje wszystkich duchownych oraz pracowników świeckich, odpowiedzialnych za zdrowie i bezpieczeństwo wiernych, do rygorystycznego stosowania i przestrzegania norm sanitarnych w Diecezji Warszawsko–Praskiej.

W szczególności obliguje się do troski o higienę rąk, zapewnienia i udostępnienia płynów dezynfekujących wiernym w pomieszczeniach kościelnych, bezwzględnego stosowania maseczek przez uczestników nabożeństw i wszystkich przebywających w budynkach i pomieszczeniach parafialnych (obowiązek ten dotyczy również kapłanów, którzy nie sprawują Mszy Świętej, a podejmują inne czynności duszpasterskie w danej chwili). Usilnie zaleca się przyjmowanie Komunii Świętej w formie podania jej przez szafarza na dłoń wiernego.

Kontestowanie zaleceń sanitarnych władz świeckich i kościelnych, lub negowanie bądź minimalizowanie zagrożenia pandemią, stanowi wyraz braku odpowiedzialności za dobro wiernych powierzonych naszej duszpasterskiej pieczy i sprzeciwia się wprost posłuszeństwu Biskupowi.

Ks. dr Dariusz Szczepaniuk
Kanclerz Kurii


23 sierpnia-  XXI NIEDZIELA ZWYKŁA/ INTENCJE MSZALNE

7.00 + Mateusza Zdanowicza – 23 greg.

9.00 MSZA ŚW. ZBIOROWA:

 1. Dziękczynno – Błagalna w 70 r. urodzin Zofii z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla niej, męża, dzieci i wnucząt.

 2. + Iwonę i Marka Kulma.

 3. + Helenę, Aleksandra, Katarzynę, Mariana, Romana, Alicję i Zofię Chudzików i zm. z rodz. Chudzików.

 4. + Benedykta Książka.

 5. + Antoniego-Lucjana i Władysławę Pietrucha.

 6. + Jadwigę w 20 r. śm., Sławomira i Kazimierza Świętochowskich.

 7. + Janinę, Wacława i Stanisława Onisków.

 8. + Józefa Szubę – urodzinowa, Józefę i Feliksa Gołębiewskich.

 9. + Bolesława Wróblewskiego, Janinę i Mariana Wróblewskich.

 10. + Ludwika Słowika – imieninowa, Janinę Słowik.

 11. + Mariana Gryza w 14 r. śm., i zm. z rodz. Gryzów, Natalię Zdanowicz i zm. z rodz. Zdanowiczów, Mariannę, Władysława i Dobrosławę Wieczorków i zm. z rodz. Wieczorków.

 12. + Stanisława Beredę – intencja od uczestników pogrzebu.

 13. + Zygmunta Prusa – intencja od uczestników pogrzebu.

 14. + Henryka i Helenę Kaim.

 15. + Lucynę Kaim – intencja od rodz. Pisarczyków z Porąb Nowych.

 16. + Mariusza Królika w 23 r. śm.,

11.00 ZA PARAFIAN

13.30 Msza Św. w Kątach Borucza

 1. Dziękczynno – Błagalna w 50 r. urodzin Jerzego Rogali z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i całej rodziny.

 2. + Genowefę i Zdzisława Rogala.

18.00 + Tadeusza Wytrykusa w 30 r. śm., Halinę i Władysława Skwarskich i zm. z rodz. Skwarskich, Delczyńskich i Wytrykusów.


24 Sierpnia – PONIEDZIAŁEK ( ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA )
7.00 + Mateusza Zdanowicza – 24 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 3 r. ślubu Katarzyny i Dariusza, oraz w 47 r. ślubu Teresy i Eugeniusza Kruszyńskich z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich, dzieci i wnuków.

25 Sierpnia-  WTOREK
7.00 + Mateusza Zdanowicza – 25 greg.
18.00 + Helenę Rawską w 5 r. śm., Jana Rawskiego, Zofię i Ryszarda Kopaczów i zm. z rodz. Rawskich i Zdanowiczów.

26  Sierpnia – ŚRODA ( UROCZYSTOŚĆ  N. M. P. CZĘSTOCHOWSKIEJ)
7.00 + Mateusza Zdanowicza – 26 greg.
18.00 + Piotra w rocz. śm., i Lucynę Janiszewskich.

27  Sierpnia –  CZWARTEK  
7.00 + Mateusza Zdanowicza – 27 greg.
18.00 + Bartosza Szadkowskiego – intencja od uczestników pogrzebu.

28 SIERPNIA – PIĄTEK
7.00 + Mateusza Zdanowicza – 28 greg.
18.00 + Stanisława Kielczyka w 7 r. śm.,

29 SIERPNIA – SOBOTA ( MĘCZEŃSTWO ŚW. JANA CHRZCICIELA )
7.00 + Mateusza Zdanowicza – 29 greg.
17.00 ŚLUB: Anna Dadasz i Damian Pietrzyk.
18.00 ŚLUB: Paulina Kowalska i Adrian Kielczyk.