22 Grudnia –CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA>> kliknij

— 22 Grudnia –CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA>> kliknij

22 Grudnia –  CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

1. W tym tygodniu przypada we wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego, o godz. 7.00 ostatnie Roraty – nie ma Mszy św. wieczornej. Zachowujemy postny charakter tego dnia.
Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpocznie Msza św. o północy – Pasterka, następne Msze św. w środę o godz. 9.00, 11.00, 13.30 – Kąty Borucza i o 18.00. Ofiary złożone podczas Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
W czwartek Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika na zakończenie każdej Mszy św. obrzęd Błogosławieństwa owsa, ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na budowę nowych Świątyń w Diecezji.

2. Dni oktawy Narodzenia Pańskiego mają rangę święta a nie Uroczystości i nie znoszą piątkowego postu.

3. W piątek Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, w sobotę Święto Św. Młodzianków, męczenników.
Przyszła niedziela to niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

4. Na ostatnim spotkaniu rad parafialnych podjeliśmy decyzję, że będzie funkcjonować jedna rada – czyli Parafialna Rada Duszpasterska.

Chęć uczestnictwa w tej radzie zgłosiło 9 członków poprzednich rad. Jeśli ktoś chciałby służyć swoją pomocą w Parafialnej Radzie Duszpasterskiej to proszę zgłosić się do mnie. Podjęto również jednogłośnie decyzję, że priorytetowe inwestycje na najbliższe dwa lata są następujące: Budowa drugiej części ogrodzenia cmentarza od frontu, wymiana dachu na plebanii. Na te inwestycje będą przeznaczone tegoroczne i przyszłoroczne ofiary kolędowe.

5. W sobotę rozpoczynamy wizytę duszpasterską rodzin w naszej parafii. Program kolędy do 4 stycznia 2020 r. podany jest na stronie internetowej, oraz jest wywieszony w kruchcie naszego Kościoła.

6.  W kruchcie ministranci rozprowadzają pobłogosławione sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

7. W sobotę nie będzie zbiórki ministrantów

22 GRUDNIA  – IV NIEDZIELA ADWENTU- INTENCJE MSZALNE

7.00 + Władysława i Zofię Piotrowskich.

1. O Boże Błogosławieństwo i ulgę w cierpieniu dla Antoniego Biesiady.
2. O łaskę nawrócenia i powrót do zdrowia dla osoby Bogu wiadomej.
3. + Monikę Gnich w 1 r. śm.,
4. + Stanisławę Milewską w 40 r. śm., Piotra i Czesława Milewskich, Wiesława Perzanowskiego.
5. + Janinę Trąbińską w 3 r. śm., Bolesława i Jana-Zbigniewa Trąbińskich.
6. + Ewę i Polikarpa Gaworów i zm. z rodz. Gaworów.
7. + Kamila Prusa.
8. + Jana Sasima w 28 r. śm., Lucynę Sasim w 8 r. śm., Barbarę Bruszkiewicz w 6 r. śm.,
9. + Benedykta Książka.
10. + Barbarę Rosłoń w 1 r. śm., Henryka Rosłonia – intencja od syna Michała z żoną.
11. + Jacka Jackiewicza.
12. + Eugenię Płochocką – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00 ZA PARAFIAN

13.30  Msza Św. w Kątach Borucza

18.00 + Janinę Słowik w 2 r. śm.

23 GRUDNIA –  PONIEDZIAŁEK
7.00 + Krystynę Darda w 7 r. śm., Tadeusza Darda i zm. z rodz. Dardów i Tacikowskich.
18.00 + Władysławę Sasim, Józefa Sasim.

24 GRUDNIA – WTOREK/ WIGILIA
7.00 Dziękczynno – Błagalna w intencji Ewy z racji imienin z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niej i rodziny.
7.00 + Zofię Wąsiewicz w 1 r. śm.

25 GRUDNIA – ŚRODA ( I DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA)

0.00 ZA PARAFIAN ( PASTERKA )

1. Dziękczynno – Błagalna w 45 r. ślubu Barbary i Adama z podziękowaniem za otrzymane dotychczas łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla nich i całej rodziny.
2. + Stanisława Gołębiewskiego, Janinę i Franciszka Szpilewicz i zm. z rodz. Gołębiewskich i Świderskich.
3. + Adama Perkowskiego – imieninowa.
4. + Agnieszkę Gadomską – intencja od uczestników pogrzebu.
5. + Kamila Prusa.
6. + Kazimierza Beredę w 12 r. śm., i zm. z rodz. Prusińskich i Beredów.
7. + Stanisława Gąsiora – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00 + Eugeniusza Gochnę z rodzicami.

13.30  Msza Św. w Kątach Borucza
Dziękczynno – Błagalna w 60 r. ślubu Teresy i Edmunda Pytkowskich z podziękowaniem za otrzymane dotychczas łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i ich całej rodziny.

18.00 + Zofię Wąsiewicz – intencja od uczestników pogrzebu.

26 GRUDNIA – CZWARTEK/ II DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA (ŚW. SZCZEPANA)

7.00 + Zofię Kominek w 12 r. śm., Kryspina i Jana Kominek, Zofię i Ludwika Sienkowskich z rodziną i zm. z rodz. Kowalczyków.

1. Dziękczynno – Błagalna w 30 r. ślubu Anny i Jarosława Bieńkowskich z podziękowaniem za otrzymane dotychczas łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.
2. + Romana Dwojaka w 7 r. śm.,
3. + Irenę Szuba w 2 r. śm., Józefa Szubę w 17 r. śm.,
4. + Janinę Słowik w 2 r. śm., Stanisławę Kaim w 15 r. śm., Hannę Kuć w 24 r. śm., Tadeusza Dzwigałę, Witolda Kaim z rodziną, Henryka Słowika, Stanisława Słowika.
5. + Lucjana Pietrzyka.
6. + Janinę i Mariana Wróblewskich.
7. + Łukasza Wojtyńskiego – intencja od uczestników pogrzebu.
8. + Leszka Ludwiniaka – urodzinowa.

11.00 + Agnieszką Michalską w 23 r. śm.
13.30  Msza Św. w Kątach Borucza
18.00 + Ewę, Józefa, Natalię, Józefa i Wiktora Kaim, Aleksandrę, Adama i Kazimierza Jackiewiczów z rodzicami.

27  GRUDNIA – PIĄTEK
7.00 + Cezarego Ołdaka w miesiąc po pogrzebie.
18.00 + Kamila Prusa w miesiąc po pogrzebie.

28 GRUDNIA – SOBOTA
7.00 + Dr. Ryszarda Szewczyka w 21 r. sm.,
16.00 ŚLUB: Klaudia Milczarek i Marcin Jerzak.
18.00 + Wojciecha Słowika w 5 r. śm., Janinę i Wacława Słowik, Leokadię Gnich.