21 LIPCA/ XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

21 LIPCA / XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy: jutro święto św. Marii Magdaleny, we wtorek święto św. Brygidy – zakonnicy, patronki Europy, w środę wspomnienie św. Kingi – dziewicy, w czwartek święto św. Jakuba Apostoła, w piątek wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców NMP.

2. Dziś rozpoczyna się XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, który potrwa do 28 lipca. Będziemy się modlić w intencji wszystkich podróżujących i kierowców. Dziś na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kierowców w kościele, a następnie po Mszy poświęcenie pojazdów przed kościołem – tak jak w ubiegłych latach. Ksiądz będzie święcił pojazdy przy wyjeździe z parkingu. Tradycyjnie ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać, za ofiary na ten cel.

3. Pragnę poinformować, że w przyszłą niedzielę wyjątkowo będę sam ze względu na urlop ks. Mateusza. Spowiedzi w czasie Mszy św. nie będzie.

4. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

5. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy na nabywania i lektury.

22 LIPCA – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Artura Chodowicza – 22 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 3 r. urodzin Józefa z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.

23 LIPCA– WTOREK
7.00 + Artura Chodowicza – 23 greg.
18.00 + Bożenę Smuga.

24 LIPCA – ŚRODA
7.00 + Artura Chodowicza – 24 greg.
18.00 + Stanisława Beredę w 12 r. śm., Barbarę Bereda i zm. z rodz. Beredów i Prusów.

25 LIPCA – CZWARTEK
7.00 + Artura Chodowicza – 25 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 1 r. ślubu Wioletty i Kamila Kowalskich z prośbą o Boże Błogosławieństwo, opiekę NMP oraz o potrzebne łaski dla rodz. Kowalskich i Jackiewiczów.

26 LIPCA– PIĄTEK
7.00 + Artura Chodowicza – 26 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w dniu imienin Anny z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski z prośbą o wzrost wiary, nadziei i miłości i prowadzenie NMP dla niej i całej rodziny.

27 LIPCA – SOBOTA
7.00 + Artura Chodowicza – 27 greg.
18.00 + Annę Bereda – imieninowa i rodziców z obydwu stron.

28 LIPCA– 17 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Artura Chodowicza – 28 greg.

1.
  2. Dziękczynno – Błagalna w 40 r. urodzin Anety Biernackiej z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niej jej męża i dzieci.

3. Dziękczynno – Błagalna w 26 r. ślubu Zbigniewa i Doroty jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i ich dzieci : Patrycji, Mateusza i Oli.

4. + Jacka Kruszewskiego w 1 r. śm.,

5. + Annę Wieczorek i zm. z rodz. Wieczorków i Wichrowskich.

6. + Annę Ludwiniak – imieninowa, Bolesława i Agnieszkę Michalskich.

7. + Annę Kruszewską.

8. + Genowefę Jakubowską w 4 r. śm., Zenona, Mariusza i Jana Jakubowskich, Władysławę, Kazimierza i Zbigniewa Kowalczyk, Marcina Jackiewicza.

9. + Krystynę Szczęsną – intencja od p. Ruszczaków.

10. + Zm. z rodz. Białków, Onisków i Kłusków.

+ Aleksandra Chmielewskiego w 27 r. śm., Zofię Chmielewską z rodziną, Donata i Leszka Matosek, Zbigniewa Woźniaka, Stefana Hutkowskiego i zm. z rodz. Witków.

18.00 + Bronisławę i Wincentego Michalak.