2 sierpnia -XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

2 SIERPNIA – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy:

– we wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów;

– w czwartek święto Przemienienia Pańskiego;

– w sobotę wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek sierpnia.
    W piątek spowiedź od godz. 17.00, a po Mszy wieczornej nabożeństwo pierwszopiątkowe.

3.  Przypominamy, że wczoraj rozpoczął się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia sierpniowej abstynencji i ofiarowania jej w intencji tych, którzy borykają się z problemem alkoholowym.

4.  Dzisiaj mamy szansę uzyskać odpust zupełny zwany „Porcjunkuli”. Udziela się go każdemu, kto dzisiaj nawiedzi kościół i tam pobożnie odmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga, a także spełnia pozostałe warunki uzyskania odpustu.

5. W czasie wakacji spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00. W niedziele spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00, natomiast na Mszach o godz. 9.00 i 11.00 również w czasie Mszy. Spowiadamy w dalszym ciągu w zakrystii ministranckiej.

6.  W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek w godz. 18.30 – 19.30, czwartek 18.30 – 19.30 i sobotę 8.00 – 9.00.

7. Jest do nabycia tygodnik „Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

2 sierpnia-  XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA/ INTENCJE MSZALNE

7.00 + Mateusza Zdanowicza – 2 greg.

1. Dziękczynno – Błagalna w 40 r. ślubu Doroty i Marka Krupińskich z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

2. Dziękczynno – Błagalna w 1 r. ślubu Natalii i Jakuba z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla nich i całej rodziny.

3. Dziękczynno – Błagalna w 85 r. urodzin Cecylii z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i całej rodziny.

4. Dziękczynno – Błagalna w 70 r. urodzin Joanny Nagraba z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i całej jej rodziny.

5. O zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla Bogu wiadomej osoby.

6. + Bogdana Rońdę.

7. + Antoniego Jerzaka z rodziną.

8. + Benedykta Książka.

9. + Zofię Płochocką w miesiąc po pogrzebie.

10. + Jana Kulmę w miesiąc po pogrzebie.

11. + Zygmunta Kulmę w 1 r. śm., i Helenę Kulma.

12. + Teresę Pietrzyk – intencja od pracowników oddziału Tarnów Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie.

13. + Krystynę, Feliksa i Wiesława Gąsiorów.

14. + Martę i Piotra Wocial, Barbarę i Zbigniewa Fedorowicz.

15. + Mariannę Bala w 9 r. śm., Józefa i Cecylię Dzięciołów.

16. + Kazimierza Banaszka, Sławomira Jerzaka, Edwarda Dobosza, Bogdana Rońdę.

17. + Jana Skuzę w 27 r. śm., Bronisława, Józefę, Annę, Władysława, Czesławę i Bolesława Bieńkowskich.

18. + Hannę Modzelewską – intencja od uczestników pogrzebu.

19. + Antoniego Biesiadę – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00 ZA PARAFIAN

+ Teresę w 24 r. śm., i Józefa w 16 r. śm., Siwaków.

18.00 + Stanisławę Kosińską w 28 r. śm., Józefa i Stanisława Kosińskich, Wiesława Jankowskiego.

3 Sierpnia – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Mateusza Zdanowicza – 3 greg.
18.00 + Andrzeja Kielczyka – intencja od koleżanek i kolegów z klasy ze Szkoły Podstawowej.

4 Sierpnia-  WTOREK
7.00 + Mateusza Zdanowicza – 4 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 25 r. ślubu Bożeny i Dariusza Zdanowiczów z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

5 Sierpnia – ŚRODA
7.00 + Mateusza Zdanowicza – 5 greg.
18.00 + Halinę Chodowicz w 7 r. śm., i zm. z rodz. Chodowiczów i Araszkiewiczów.

6 Sierpnia –  CZWARTEK   ( I CZWARTEK MIESIĄCA ) PRZEMIENIENIE PAŃSKIE
7.00 + Mateusza Zdanowicza – 6 greg.
18.00 + Jana Wąsiewicz i Waleriana Ochmana.

7 Sierpnia – PIĄTEK  ( I PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00+ Mateusza Zdanowicza – 7 greg.
18.00 + Zofię, Franciszka i Tadeusza Wójcik.

8 Sierpnia – SOBOTA
7.00 + Mateusza Zdanowicza – 8 greg.
17.00 ŚLUB: Kinga Michalak i Robert Bajera.
18.00 ŚLUB: Monika Świderska i Krzysztof Sarnowski.