19 maj – niedziela

20 MAJA – PONIEDZIAŁEK ( N. M. P. MATKI KOŚCIOŁA )

7.00 + Natalię Kaim w 8 r. śm.,

18.00 Dziękczynno – Błagalna w 60 r. urodzin Anny Kulesza jako podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niej i całej rodziny.

19.00 MSZA ŚW. MAJOWA W RZĄDZY

21 MAJA – WTOREK

7.00 O światło Ducha św. i łaskę Bożą dla rodziny Panu Bogu wiadomej.

18.00 + Janinę Świderską w 11 r. śm.,

19.00 MSZA ŚW. MAJOWA W KOLONII STANISŁAWÓW

22 MAJA – ŚRODA

7.00 O światło Ducha św. dla rządzących.

18.00 + Mariusza Śliwę w 5 r. śm., Jadwigę Książek, Mariannę Bala.

23 MAJA – CZWARTEK JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA

7.00 + Jana Gałązkę

18.00 + Arkadiusza Laskowskiego – intencja od uczestniczyć pogrzebu.

24 MAJA – PIĄTEK

7.00 + Henrykę Piwek – intencja od Chrześnicy z całą rodziną.

18.00 + Julię Ołdak w 32 r. śm., Józefa, Jerzego, Cezarego i Zdzisława Ołdak, Henryka i Anielę Milewskich, Zbigniewa Kowalskiego, Andrzeja Gut, Marię Zagórską, Jolantę Sabak, Mariusza i Piotra Kaim, Sławomira Araszkiewicza.

19.00 MSZA ŚW. MAJOWA W MAŁYM STANISŁAWOWIE

25 MAJA – SOBOTA

7.00 + Jana Kielczyka w 10 r. śm., Czesława i Bożenę Sobolewskich, Zofię i Ludwika Sienkowskich,  Krystynę Kowalczyk, Tadeusza, Czesławę, Karola i Janusza Dąbrowskich, Stefana i Dariusza Cichockich.

18.00 + Elżbietę, Wincentego, Jadwigę, Stanisława i Kazimierza Kowalczyk i zm. z rodz. Kowalczyków.

19.00 MSZA ŚW. MAJOWA W PRĄDZEWIE-KOPACZEWIE

26 MAJA – NIEDZIELA: 8 NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

7.00 + Wacława Boruckiego w 36 r. śm., Krystynę Borucką i zm. z rodz. Boruckich i Perzanowskich.

1.
  2. Dziękczynno – Błagalna z okazji dnia Mamy dla Krystyny Kamińskiej jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niej i całej rodziny.
  3. + Lucynę, Jana, Kazimierza i Szczepana Bereda, Elżbietę Kaska.
  4. + Bożenę Smuga.
  5. + Stanisława Sienkiewicza w 23 r. śm., Helenę i Piotra Witek i zm. z tych rodzin.
  6. + Barbarę Rek w 1 r. śm.,
  7. + Barbarę Stępień w dniu mamy
  8. + Józefa Mrozińskiego w 2 r. śm., Marka, Stanisława i Mariannę Mrozińskich i zm. z rodz. Skwarskich.
  9. + Zdzisława Kosińskiego – intencja od mieszkańców wsi Porąb.
  10. + Halinę Rek w 3 r. śm., Edwarda Reka w 21 r. śm., i ich rodziców.
  11. + Witolda, Kazimierza i Małgorzatę Suchockich.
  12. + Aniele Bereda – imieninowa za jej siostrę Annę Kruk i za ich rodziców: Stanisławę i Stanisława Kaczmarskich. Franciszka Rawskiego, Reginę i Antoniego Bereda.
  13. + Anielę Zdyb – imieninowa i zm z rodziny.
  14. + Tadeusza Szostaka – intencja od chóru LIRA.
  15. + Mieczysława Gadomskiego w miesiąc po pogrzebie.
  16. + Jadwigę Kulma w miesiąc po pogrzebie.
  17. + Stanisława Szulima – int od siostry z dziećmi.
  18. + Stanisława Pazio w 12 r. śm.,
  19. + Agnieszkę Kowalską w 13 r. śm.,
  20. + Jadwigę Ołdak z okazji dnia mamy, Władysława Ołdaka, Wincentego, Aleksandrę i Janinę Wojdynów.
  21. + Krystynę Szuba w dniu mamy.
  22. + Stanisława Siwaka w 18 r. śm., i zm. z rodz. Siwaków i Pruszyńskich.

11.00 ZA PARAFIAN

17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE

18.00 + Józefa i Henrykę Pietrzyk, Czesława, Stanisławę i Piotra Milewskich, Barbarę i Wiesława Perzanowskich.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 19 MAJA 2024 R.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. W tym tygodniu obchodzimy: jutro Święto NMP Matki Kościoła, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii wielkanocnej. Tego samego dnia o godz. 11.00 Msza św. rocznicowa dzieci, które rok temu przystąpiły do I-szej Komunii św.
  2. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.30 I próba dzieci rocznicowych, w środę o godz. 18.30 II próba dzieci rocznicowych, w piątek od godz. 16.00 spowiedź dzieci rocznicowych.
  3. W sobotę, 25 maja, na placu przy kościele będzie dawał przedstawienie Cyrk Polonia z Olsztyna. Informacje o programie będą na plakatach.
  4. W sobotę, 8 czerwca, będzie z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Świdrze. Wyjazd o godz. 14:00, powrót ok. godz. 22:00. Koszt wyjazdu, wraz z ubezpieczeniem i posiłkiem u sióstr, to 50 zł. Zapisy w zakrystii.
  5. Bardzo serdecznie prosimy, aby w tym roku ołtarze na procesję Bożego Ciała przygotowali: I ołtarz – mieszkańcy Stanisławowa, II ołtarz – Strażacy, III ołtarz – Zalesie i IV ołtarz – mieszkańcy Sokóla.
  6. Msze św. majowe: w poniedziałek o godz. 19.00 Rządza, wtorek o godz. 19.00 Kolonie Stanisławów, w piątek o godz. 19.00 Mały Stanisławów, w sobotę o godz. 19.00 Prądzewo-Kopaczewo.
  7. Poradnia rodzinna jest czynna w piątki od godz. 18.00 do 20.00. Prowadzi ją p. Marta Marciniak, tel: 500-752-008.
  8. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.30
  9. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.
  10. Jest do nabycia tygodnik „Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.