19 lipca -XVI NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

19 lipca – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu przypada: w środę Święto św. Marii Magdaleny, w czwartek Święto św. Brigidy, zakonnicy, patronki Europy, w piątek wspomnienie św. Kingi, dziewicy, w sobotę Święto św. Jakuba, Apostoła.

2. Dziś rozpoczyna się tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców w czasie którego modlić się będziemy o Boże Błogosławieństwo podczas naszych podróży oraz o bezpieczne korzystanie z pojazdów mechanicznych. Dziś też na zakończenie każdej Mszy św. będzie mieć miejsce obrzęd Błogosławieństwa kierowców oraz poświęcenie pojazdów. Wzorem lat ubiegłych ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

3. Pragnę poinformować, że po konsultacji z Ks. Biskupem Romualdem Kamińskim oraz panią Wójt Gminy Kingą Sosińską odbędą się wcześniej planowane dożynki diecezjalne połączone z gminno – parafialnymi. Zostały one przesunięte na niedzielę 30 sierpnia. Na Mszy św. o godz. 11.00 złożymy Panu Bogu dziękczynienie za plony, następnie będzie konkurs wieńców oraz poczęstunek dla przybyłych gości i delegacji z wieńcami. Ze względu na pandemię dożynki będą miały skromniejszą oprawę. Wszystko odbędzie się przy kościele. Proszę o przygotowanie wieńców dożynkowych przez naszych parafian. W późniejszym terminie zostanie wydany komunikat Kurii diecezjalnej dotyczących dożynek. Zostanie również podany bardziej szczegółowy program przebiegu tej uroczystości.

4.  W czasie wakacji spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00. W niedzielę spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00, natomiast na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 również w czasie Mszy św. Spowiadamy w dalszym ciągu w zakrystii ministranckiej.

1. W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek w godz. 18.30 – 19.30, czwartek 18.30 – 19.30 i sobota od 8.00 – 9.00

2. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

19 lipca-
    XVI NIEDZIELA ZWYKŁA/ INTENCJE MSZALNE

7.00 + Natalię Zdanowicz – 19 greg.

1. Dziękczynno – Błagalna w intencji Ks. Mateusza za 3 lata posługi kapłańskiej w naszej parafii z prośba o wszelkie łaski, Boże Błogosławieństwo o dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej w naszej wspólnocie parafialnej.

2. Dziękczynno – Błagalna w 80 r. urodzin Barbary z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla niej i całej rodziny.

3. Dziękczynno – Błagalna w 32 r. ślubu Marii i Mirosława z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

4. Dziękczynno – Błagalna w 1 r. ślubu Eweliny i Tomasza Barańskich z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla nich, oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla Eweliny.

5. + Za zm. z rodz. Płókarzów i Gmerków.

6. + Kamila Prusa – imieninowa, Kazimierza i Antoniego Biesiadów, Wandę i Wacława Prus.

7. + Czesława Jackiewicza – imieninowa.

8. + Benedykta Książka.

9. + Jadwigę i Zygmunta Malesów i zm. z rodz. Malesów.

10. + Bogusława Zielińskiego.

11. + Mirosławę Płoszaj w 2 r. śm.,

12. + Czesława Książka w 3 r. śm.,

13. + Kazimierę Osuchowską w 1 r. śm., Jadwigę i Mieczysława Osuchowskich.

14. + Andrzeja Kielczyk w miesiąc po pogrzebie.

15. + Eugenię, Wiktora, Beniamina i Bolesława Płoszaj, Irenę, Henryka i Józefa Brzezińskich.

16. + Bogdana Dobosza – imieninowa.

17. + Henryka Rosłonia – imieninowa, Barbarę Rosłoń.

18. + Czesława Więch – imieninowa i zm. z rodz. Więch.

19. + Ryszarda Banasika – intencja od uczestników pogrzebu.

20. + Stanisława Gochnę – intencja od uczestników pogrzebu.

21. + Zofię i Stanisława Żółtek i zm. z ich rodzin.

22. + Jana i Janusza Zychów.

11.00 ZA PARAFIAN

+ Tadeusza Gadomskiego w 14 r. śm., rodziców Gadomskich i Ziółkowskich, dziadków Kowalskich, Janinę Gadomską.

18.00 + Józefa Pergoł w 21 r. śm., Władysława i Zdzisława Pergoł, Annę i Jana Wojdyna, Zofię i Andrzeja Wojtyńskich z rodzina.

20 lipca – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Natalię Zdanowicz – 20 greg.
18.00 + Czesławę i Czesława Wojdyna, Czesławę Urbaniak – imieninowa.

21  lipca-  WTOREK
7.00 + Natalię Zdanowicz – 21 greg.
18.00 + Stanisława Rogalę w 64 r. śm., Stanisławę, Jana i Zdzisława Rogalów i zm. z rodz. Krysików.

22 Lipca  – ŚRODA
7.00 + Natalię Zdanowicz – 22 greg.
18.00 + Stanisława Beredę w 8 r. śm., Barbarę Bereda i zm. z rodz. Beredów i Prusów.

23 Lipca –  CZWARTEK  ( ŚW. BRYGIDY, ZAKONNICY, PATRONKI EUROPY )
7.00 + Natalię Zdanowicz – 23 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 15 r. urodzin Dominiki Pisarczyk z prośbą o zdrowie,  Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i rodziny.

24 Lipca – PIĄTEK
7.00 + Natalię Zdanowicz – 24 greg.
18.00 + Annę Kruk – imieninowa, Stanisławę i Stanisława Kaczmarskich, Bronisławę i Józefa Kruk.

25 Lipca – SOBOTA  (( ŚW. BRYGIDY, ZAKONNICY, PATRONKI EUROPY )ŚW. JAKUBA, APOSTOŁA )
7.00 + Natalię Zdanowicz – 25 greg.
18.00  + Annę, Jana i Wacławę Kamińskich z rodzicami.