15 WRZEŚNIA/ XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

15 WRZEŚNIA / XXV  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy jutro: wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, Biskupa, we wtorek wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa, w środę święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski, w piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, w sobotę święto św. Mateusza, Ap. i Ewangelisty, dzień imienin Ks. Mateusza.

2. W najbliższą sobotę 21. września o godz. 14.00 przy OSP w Rządzy zostanie odprawiona Msza św. z okazji Jubileuszu 500 – lecia wsi Rządza oraz 95 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rządzy.

3. Zgodnie z nowymi wytycznymi biskupa ordynariusza Romualda Kamińskiego wprowdzone zostały w diecezji nowe zasady funkcjonowania rad duszpasterskich i ekonomicznych. W związku z tym w naszej parafii zostały powołane:

Rada duszpasterska w składzie: ks. Bronisław Janiszewski – proboszcz, ks. Mateusz Kania – wikariusz, Agnieszka Sierhej (Stanisławów), Andrzej Kossakowski (Sokóle), Katarzyna Gochna (Stanisławów), Karol Narojczyk (Prądzewo-Kopaczewo), Aneta Poziemska (Ładzyń) oraz panie katechetki: Agnieszka Ciszkowska, Renata Ołdak

Rada ekonomiczna w składzie: ks. Bronisław Janiszewski – proboszcz, ks. Mateusz Kania – wikariusz, Leonard Zdanowicz (Stanisławów), Zygmunt Ochman (Wólka Czarnińska), Sławomir Rogala (Stanisławów), Marek Kaim (Zalesie), Wiesław Słowik (Kąty Borucza), Ireneusz Wyżykowski (Rządza), Sławomir Krupiński (Ołdakowizna).

Ewentualne uwagi co do składu rad można zgłaszać do 28 września do ks. Proboszcza.

1. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

2. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

16 WRZEŚNIA – PONIEDZIAŁEK

7.00 + Bożenę Smuga – 15 greg.
18.00 + Kazimierę i Lucjana Zalewskich i zm. z rodz. Laskowskich i Zalewskich.

17 WRZEŚNIA– WTOREK
7.00 + Bożenę Smuga – 16 greg.
18.00 + Zygmunta Plewczyńskiego w 10 r. śm.,

18 WRZEŚNIA – ŚRODA
7.00 + Bożenę Smuga – 17 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 50 r. urodzin Edyty z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niej i całej rodziny.

19 WRZEŚNIA – CZWARTEK
7.00 + Bożenę Smuga – 18 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 50 r. urodzin Ilony jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski, oraz z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Bożej i Dary Ducha św. dla niej i całej rodziny.

20  WRZEŚNIA– PIĄTEK
7.00 + Bożenę Smuga – 19 greg.
18.00 + Danutę i Henrykę Wojtyńskie w 2 r. śm.,

21  WRZEŚNIA – SOBOTA   ( ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA I EWANGELISTY )
7.00 + Bożenę Smuga – 20 greg.
17.00 ŚLUB: Anna Zagórska i Tomasz Kapica.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 25 r. ślubu Sylwii i Wojciecha Rokickich jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski, oraz z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i ich dzieci.

22 WRZEŚNIA– 26 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Bożenę Smuga – 21 greg.

1. O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Andrzeja.

2. Dziękczynno – Błagalna w 45 r. urodzin Marty jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski, oraz z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej i Dary Ducha św. dla niej i całej rodziny.

3. + Stanisława Paskę – urodzinowa.

4. + Jacka Domańskiego – intencja od Piotra i Moniki z rodziną.

5. + Bolesława Prusa w 24 r. śm.,

6. + Zofię Wielgo w miesiąc po pogrzebie.

7. + Anne Gochna w miesiąc po pogrzebie.

8. + Annę Gawor w miesiąc po pogrzebie.

9. + Helenę Domańską w 2 r. śm.,

10. + Ryszarda Piekut – intencja od Mirosławy i Mariana Rawskich.

11. + Bronisława i Genowefę Szulim, Jana, Tadeusza, Stanisława i Danutę Szulim, Tadeusza Kamińskiego.

12. + Annę i Jana Kamińskich z rodzicami, Leszka Ludwiniaka z rodzicami i zm. z rodz. Kamińskich i Bielickich.

13. + Krystynę Szczęsną – intencja od uczestników pogrzebu.

14. + Zygmunta Kowalczyka – intencja od uczestników pogrzebu.

15. + Krzysztofa Powierża – intencja od uczestników pogrzebu.

16. + Czesława Szubę w 1 r. śm.,

17. + Piotra, Marcina i Stanisława Chmielewskich.

+ Zdzisława Rogalę w 16 r. śm., Przemysława Żach w 7 r. śm.,

18.00  + Tadeusza Zdanowicza w 23 r. śm., i zm. z rodz. Zdanowiczów i Zawistowskich.