14Lipca –15 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA>> kliknij

— 14Lipca –15 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA>> kliknij

14 LIPCA  –  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu przypada:
    Poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury Bp. i doktora Kościoła
    Wtorek wsp. Najświętszej Maryi Panny  z Góry Karmel

2. Informujemy, że będzie w naszej parafii możliwość przyjęcia Szkaplerza karmelitańskiego NMP z Góry Karmel.
    Zainteresowane osoby zapraszamy do zapoznania się  z obietnicami szkaplerznymi, zobowiązaniem i znaczeniem duchowym szkaplerza, które umieszczone są na ulotkach wyłożonych w kruchcie naszego kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii.
    Poświęcenie i nałożenie Szkaplerzy św. będzie miało miejsce  4. 08. 2019 r.(niedziela), podczas Mszy św. o godz. 9.00. Chętni do przyjęcia szkaplerza proszeni są o zgłaszanie się do Zakrystii w celu zapisania. Wszystkie osoby, które wyrażą chęć zostaną zapisane do Księgo Szkaplerznej.  Szkaplerze oraz książeczki dotyczące Szkaplerza św. będą do kupienia w Zakrystii. Zostaną One  rozdane w dniu przyjęcia Szkaplerza tj.  04.sierpnia 2019r na Mszy św. o godz. 9.00

3. Przypominamy, że w okresie wakacji spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą św.
    W Niedziele spowiedź przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00, podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00

4.  Jest czas wakacji- przypominamy o odpowiednim stroju w Kościele.

5. Dziś za zakończenie każdej Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa Kierowców i ich pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy polskich.

14 LIPCA – NIEDZIELA ZWYKŁA- INTENCJE MSZALNE

7.00 + Adama Skrodzkiego –14 greg.
  1. Dziękczynno – błagalna w 50 r. urodzin Leszka z podziękowaniem za otrzymane dotychczas łaski, oraz z prośbą o zdrowie,  Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego i całej jego rodziny.

2. Dziękczynno – Błagalna w 37 r. urodzin Darii z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski na dalsze lata życia dla niej i całej rodziny.

3. + Łukasza Gadomskiego w 6 r. śm., Jana Sałańskiego i Jana Gadomskiego.

4. + Za zm. z rodz. Płókarzów i Gmerków.

5. . + Henrykę i Jerzego Krawczak.

6. + Czesława Jackiewicza w 2 r. śm., i zm. z rodz. Jackiewiczów i Szostaków.

7. + Stanisława Słowika – intencja od pracowników Zakładów Mięsnych ze Stanisławowa.

8. + Mariusza Śliwę – intencja od pracowników GOPS w Stanisławowie.

9. + Mariana Gryza i zm. z rodz. Gryzów, Natalię Zdanowicz i zm. z rodz. Zdanowiczów, Mariannę, Władysława i Dobrosławę Wieczorków i zm. z rodz. Wieczorków.

10. + Aleksandra Pietrzyka w 3 r. śm., Mariannę i Adama Pietrzyków.

11. + Edwarda Wronkę w 16 dzień po śm.,

12. + Katarzynę Gołoś – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00  ZA PARAFIAN

13.30  Msza Św. w Kątach Borucza

+ Stefana Suchenka z rodzicami, Zygmunta Miąsko z rodzicami.
18.00+ Mateusza Zdanowicza – urodzinowa.

15 LIPCA – PONIEDZIAŁEK

7.00 + Adama Skrodzkiego – 15 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 30 r. urodzin Anny Janus z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla niej i całej rodziny, oraz za Śp: Leokadię Ochman w 9 r. śm.,

16 LIPCA – WTOREK

7.00 + Adama Skrodzkiego –16 greg.
18.00 + Jana Wojtńskiego w 23 r. śm.,

17 LIPCA – ŚRODA

7.00 + Adama Skrodzkiego – 17 greg.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 70 r. urodzin Henryki Wojtyńskiej, prosząc o zdrowie, Błogosławieństwo i łaski Boże na dalsze życie.

18 LIPCA  – CZWARTEK

7.00 + Adama Skrodzkiego – 18greg.
18.00 + Helenę Płochocką i zm. z rodz. Płochockich.

19 LIPCA – PIĄTEK

7.00 + Adama Skrodzkiego –19 greg.
18.00 + Ryszarda Szczęsnego w 10 r. śm.,

20 LIPCA – SOBOTA

7.00 + Adama Skrodzkiego – 20 greg
17.00 ŚLUB: Katarzyna Słowik i Dominik Siwiński.
18.00  + Leokadię i Eugeniusza Baranowskich.

REGULAMIN CMENTARZA   PARAFII STANISŁAWÓW

1)  Cmentarz jest własnością Parafii Rzymsko – Katolickiej p.w. św. Jana Chrzciciela i Stanisława Bp. Męczennika  w Stanisławowie. Służy do grzebania ciał zmarłych, wyrażania pamięci i czci o zmarłych, a przede wszystkim do modlitwy za nich: Jest też miejscem zadumy nad życiem i wiecznością.

2)  Osoby przebywające na terenie cmentarza obowiązane są do zachowania ciszy, porządku i czystości.

3)  Zabrania się wstępu na teren cmentarza osobom nietrzeźwym, zabrania się palenia papierosów.

4)  Zabrania się wprowadzania na teren cmentarza zwierząt i wszelkich pojazdów ( z wyj. wózków inwalidzkich ).

5)  Pielęgnowanie grobów należy do osób opiekujących się grobami, uschłe kwiaty, wieńce, wypalone znicze składamy do pojemników do tego przeznaczonych.

6)  Prawo do grobu ( pochowania ) uzyskuje się przez wniesienie opłat w kancelarii parafialnej. Opłaty za groby wznawia się po 20 latach.

7)  Wszelkie prace na terenie cmentarza mogą być wykonane po uregulowaniu spraw związanych z własnością grobu i po otrzymaniu pozwolenia w kancelarii parafialnej.

8)  Obowiązuje zakaz stawiania ławek, rabatek, samowolnego sadzenia drzew i krzewów oraz ich niszczenia. Ławki i rabatki budowane samowolnie będą usuwane.

9)  Pogrzeby odbywają się wyłącznie w dni powszednie.

10)  Prawo do grobu oznacza prawo do terenu o wymiarach: dł. 230 cm x szer. 125 cm.

11)  Kontakt z pracownikiem cmentarza, Tel: 519 – 563 – 640. Godziny pracy na cmentarzu od 8.00 do 15.00.

12)  Prace kamieniarskie i inne mogą być prowadzone w godz. od 8.00 do 15.00 oprócz sobót i niedzieli i uroczystości Kościelnych.

13)  Kancelaria Parafii czynna jest w dni powszednie: pn., wt. i czw., od 18.30 do 19.30, a śr. pt. i sob., od 8.00 do 9.00

PRZEPISY CMENTARZA OKREŚLAJĄ NASTĘPUJĄCE AKTY PRAWNE: USTAWA O CMENTARZACH I CHOWANIU ZMARŁYCH Z 1959 R.

( Dz. U. Nr. 47 z 1972 r., pozycja. 298 ze zm. )