14 czerwca -XI NIEDZIELA ZWYKŁA >> kliknij

14 czerwca – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu przypada: w środę wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień modlitw o świętość Kapłanów. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. W czwartek na zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała na Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 obrzęd błogosławieństwa wianków. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

2. W przyszłą niedziele przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.

3. Jutro po Mszy św. wieczornej próba dla dzieci komunijnych z grupy II, piątek od godz. 16.00 spowiedź dla dzieci komunijnych z grupy II oraz rodziców. Sobota godz. 10.00 I Komunia św. dzieci z grupy II.

4. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w czerwcu, w naszym Kościele codziennie o godz. 17.30

5. W czerwcu w dni powszednie spowiedź 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00 a po południu o 17.15 przed Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w zakrystii ministranckiej. W niedzielę 15 minut przed każdą Mszą św. również w zakrystii ministranckiej, a na Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 drugi ksiądz będzie spowiadał w Kaplicy Matki Bożej tu w Kościele.

6. Bardzo dziękuje za przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała mieszkańcom Lubomina, strażakom z Ładzynia, mieszkańcom Wólki Czarnińskiej. Bóg zapłać.

7. Wczoraj odbyła się Uroczystość I Komunii św. dzieci z grupy I. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom tych dzieci za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości oraz za złożoną ofiarę na dar ołtarza.

8. Ogłoszenie dla kandydatów do bierzmowania: przypominamy, że w tym tygodniu odbędzie się egzamin: dla grupy starszej w piątek po Mszy wieczornej, a dla grupy młodszej w sobotę również po Mszy wieczornej. Egzamin będzie się odbywał w salce parafialnej.

9. Jest do nabycia tygodnik „ Idziemy” .Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

14 czerwca – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękczynno – Błagalna w 2 r. ślubu Marty i Piotra z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

2. + Leonarda Bąkowskiego w 26 r. śm., i zm. z rodz. Bąkowskich.

3. + Julię w 14 r. śm., Aleksandra, Elżbietę i Jana Bielickich.

4. + Antoniego Biesiada – imieninowa i zm. z rodz. Biesiadów, Kamila Prusa.

5. + Benedykta Książka.

6. + Romana Wyrzykowskiego w 6 miesiąc po śm.,

7. + Barbarę i Wiesława Perzanowskich, Stanisławę, Piotra i Czesława Milewskich.

8. + Kazimierza Jusińskiego – intencja od rodz. Kosiorków.

9. + Jacka Kulmę w 1 r. śm.,

10. + Stanisława Kacprzyka – intencja od uczestników pogrzebu.

11. + Stanisława Zdanowicza – intencja od uczestników pogrzebu.

12. + Arkadiusza Szeremeta w 30 dzień po śm.,

13. + Krystynę Widłaś.

14. + Bernarda Czerwińskiego w 7 r. śm., i zm. z rodz. Czerwińskich i Rosołków.

11.00 ZA PARAFIAN

17.30  NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE do Najświętszego Serca Pana Jezusa

18.00 + Agnieszkę Araszkiewicz w 49 r. śm., Leszka i Sławomira Araszkiewiczów i zm. z rodz. Araszkiewiczów.

15 CZERWCA – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Cecylię Grzyb w 30 dzień po śm.,
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE do Najświętszego Serca Pana Jezusa
18.00 + Henryka Zdanowicza i zm. z rodz. Zdanowiczów i Wielgów, Mariannę Dyła i zm. z rodz. Dyłów i Araszkiewiczów.

16 CZERWCA– WTOREK
7.00+ Karola Ostrowskiego w miesiąc po pogrzebie.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE do Najświętszego Serca Pana Jezusa
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 55 r. urodzin Mirka z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niego, żony i dzieci.

17 CZERWCA – ŚRODA
7.00 Dziękczynno – Błagalna w 15 r. ślubu Anny i Przemysława Bontruków z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i ich córek: Igi i Marceliny.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE do Najświętszego Serca Pana Jezusa
18.00 + Wandę Gryz w 4 r. śm., Jana Gryza, Jana-Ryszarda Gryza, Feliksę i Edmunda Rek, Józefę i Antoniego Wieczorek.

18 CZERWCA –  CZWARTEK
7.00 + Jurka Godłozę w 3 r. śm., i zm. z rodz. Godłozów, Katarzynę Wróbel.
18.00 + Kazimierza Klaga w 4 r. śm., Lucynę Klaga, Stefana i Wandę Siwaków.

19 CZERWCA – PIĄTEK  ( UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA )
7.00 + Jana i Roberta Drozdowskich.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE do Najświętszego Serca Pana Jezusa
18.00 + Adama w 40 r. śm., Irenę, Stanisławę i Mariana Beredów.

20 CZERWCA – SOBOTA
7.00 Dziękczynno – Błagalna w 52 r. ślubu Barbary i Władysława z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.
10.00 I KOMUNIA ŚW. GR. II
16.00 ŚLUB: Dominika Mrozińska i Kamil Mucha.
17.30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18.00 + Stanisława Przedlackiego.