11 sierpnia/ XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

11 sierpnia / XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika; w czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zwycięskiej, głównej patronki diecezji warszawsko-praskiej – obowiązuje niedzielny porządek Mszy. Po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. W tym dniu przypada 104. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku zwanej „Cudem nad Wisłą”. Tego dnia kancelaria będzie nieczynna. Natomiast w sobotę wspomnienie św. Jacka, prezbitera – dzień imienin biskupa Jacka Grzybowskiego.

2. Wójt Gminy Stanisławów Kinga Anna Sosińska zaprasza mieszkańców gminy i gości na Dożynki Gminno-Parafialne, które odbędą się dnia 18 sierpnia 2024 r. w Stanisławowie. Dożynki są jednym z najpiękniej obchodzonych staropolskich obrzędów ludowych, dlatego też i w tym roku nie może zabraknąć na naszej uroczystości wieńców dożynkowych przygotowanych przez mieszkańców. Zachęcamy do wykonania wieńców, które jak co roku wezmą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Uroczystości dożynkowe rozpocznie Msza św. o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Stanisławowie.

3. We wtorek, 13 sierpnia, o godz. 17.30 różaniec fatimski, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji kół różańcowych z naszej parafii.

4. W najbliższy piątek, 16 sierpnia, ze względu na śluby, NIE będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą Św. o godz. 7.00 i 18.00.

6. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

12 SIERPNIA – PONIEDZIAŁEK

7.00 + Barbarę Zdanowicz.
18.00 + Karola Dąbrowskiego w rocz. śm.,

13 SIERPNIA– WTOREK
7.00 + Za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.
17.30 RÓŻANIEC FATIMSKI
18.00 Dziękczynno–Błagalna w intencji Kół Żywego Różańca w naszej parafii – o Boże błogosławieństwo dla wszystkich członków, zelatorki oraz ich rodzin oraz o pokój wieczny dla zmarłych członkiń Kół.

14 SIERPNIA – ŚRODA
7.00 Dziękczynno – Błagalna w 14 r. ślubu Justyny i Michała jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 16 r. urodzin Franciszka jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.

15  SIERPNIA – CZWARTEK

7.00 + Stanisława Mężyńskiego w 2 r. śm.,

1. Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Mateusza Widłaś jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.

2. Dziękczynno – Błagalna w 15 r. ślubu Katarzyny i Pawła jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i ich córek Leny i Laury.

3. + Bożenę Smuga.

4. + Krystynę Noceń, Jana Noceń w 10 r. śm., Irenę, Kazimierza i Stanisławę Cudnych, Roberta Noceń i zm. z rodz. Noceniów i Cudnych.

5. + Jerzego Kowalczyka, Wojciecha Kaczmarskiego.

6. + Jadwigę i Stanisława Kossakowskich.

7. + Aleksandrę Więch w 18 r. śm., Franciszka Więch z synami, Genowefę i Aleksandra Beredę z rodzicami.

8. + Mariannę Radzio – imieninowa, Stanisława Radzio w 25 r. śm., Henrykę Grzejszczyk, Stanisława Radzio.

9. + Franciszka Sasima w 47 r. śm., Juliannę Sasim i zm. z rodz. Sasimów i Reków.

11.00 ZA PARAFIAN

Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Jakuba Gadomskiego jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla niego i całej rodziny.

18.00 + Mariana Szubę w 16 r. śm., Czesława Szuba, Genowefę, Janinę, Jadwigę, Janusza, Tadeusza i Zygmunta Komuda, Bożenę, Artura i Stanisława Jakubowskich,. Roberta Wocial.

16  SIERPNIA– PIĄTEK
7.00 Dziękczynno – Błagalna w 1 r. urodzin Karola Kastusik jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Bożej i Dary Ducha św. dla niego i jego rodziców.
17.00 ŚLUB: Marta Świętochowska i Damian Jurek.
18.00 + Stanisławę i Jana Gąsiorowskich, Balbinę Pietrzyk.
19.00 ŚLUB: Dominika Ratyńska i Paweł Żak.

17  SIERPNIA – SOBOTA
7.00 O światła Ducha św. dla rządzących.
18.00 + Sławomira Araszkiewicza w 8 r. śm.,

18  SIERPNIA– 20 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Antoniego i Władysławę Pietrucha.

1. Dziękczynno – Błagalna w 94 r. urodzin Teresy jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niej, dzieci, wnuków i prawnuków.

2. O laskę zdrowia dla dla Zofii i Janusza Jefremow – intencja od sąsiadów Elżbiety i Sylwestra Lubomskich.

3. O pomnożenia wiary w rodzinie.

4. + Zofię Michalak w 3 r. śm., Mariana Michalaka, Teresę Sałańską i zm. z rodz. Michalaków i Barszczewskich.

5. + Krystynę Szczęsną – intencja od rodz. Kozubów z Tłuszcza.

6. + Bolesława Wróblewskiego – imieninowa.

7. + Marka Mrozińskiego w 35 r. śm., Józefa, Stanisława i Mariannę Mrozińskich i zm. z rodz. Skwarskich.

8. + Jana Skuzę, Stanisława Skuzę.

9. + Jadwigę i Władysława Ołdak, Wincentego, Aleksandrę i Janinę Wojdynów.

10. + Jana Główkę – intencja od mieszkańców wsi Porąb.

11. + Wacława Fijołek – intencja od uczestników pogrzebu.

12. + Halinę Jeżak – intencja od uczestników pogrzebu.

13. + Jerzego-Piotra Kopacz – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00 DOŻYNKI GMINNO – PARAFIALNE:
Dziękczynno – Błagalna z podziękowaniem za plony i z prośbą o Boże Błogosławieństwo dla wszystkich pracujących na roli.

13.30 Msza Święta w Kątach Boruca

Dziękczynno – Błagalna w 60 r. urodzin Janiny Ołdak jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla niej, męża, dzieci i wnuków.

18.00 + Jadwigę i Wincentego Hutkowskich.