1 WRZEŚNIA/ XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1 WRZEŚNIA / XXII  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego – papieża i Doktora Kościoła; w sobotę wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego – prezbitera. W tym tygodniu przypadają też pierwsze dni miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec.

2. Podczas ubiegłotygodniowych dożynek ogólnodiecezjalnych w parafii Dębe Wielkie odbył się konkurs wieńców dożynkowych. Miło jest nam poinformować, że pierwsze miejsce zajął wieniec przygotowany przez KGW z Lubomina. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej parafii.

3. Dziś, przy wyjściu z kościoła, będą zbierane ofiary do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Dziś przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach polecajmy Panu Bogu wszystkie ofiary tej wojny.

4. Jutro o godz. 8.15 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkie dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów, wychowawców i pracowników szkół. Będziemy wdzięczni za obecność pocztów sztandarowych.

5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tace będą przeznaczone na seminarium duchowne naszej diecezji. Również w przyszłą na każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie formacyjne z rodzicami dzieci przystępujących w przyszłym roku do Pierwszej Komunii Świętej.

6. Spowiedź w dni powszednie 15 min przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00.

7. Jest do nabycia tygodnik ” Idziemy” jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury.

8. W dniu 28 lipca 2023 roku została podpisana tzw. „Ustawa Kamilka”. Zgodnie z zawartymi w niej wytycznymi każda organizacja i instytucja podejmująca działania z małoletnimi oraz osobami bezradnymi ma obowiązek wprowadzenia tzw. Standardów Ochrony Małoletnich. W oparciu o niniejsze normy prawne, także w naszej parafii został opracowany dokument pod wskazanym tytułem. Treść Standardów przyjętych w naszej parafii dostępna jest w kancelarii parafialnej oraz zakrystii.
    Zgodnie z przepisami powołana została tzw. osoba zaufania, do której kontakt znajduje się w gablocie w kruchcie. Tą osobą jest znana nam wszystkim katechetka – pani Agnieszka Ciszkowska. Celem opracowanych i wdrożonych Standardów jest ochrona dzieci poprzez tworzenie bezpiecznego, wolnego od przemocy i przyjaznego środowiska dla małoletnich.

2 WRZEŚNIA – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Bożenę Smuga – 1 greg.
8.15 MSZA ŚW. NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO.
18.00 + Bronisławę Płochocką i zm., z rodz. Płochockich.

3 WRZEŚNIA– WTOREK
7.00 + Bożenę Smuga – 2 greg.
18.00 + Teresę Wnuk – intencja od sąsiadów z ulicy.

4 WRZEŚNIA – ŚRODA
7.00 + Bożenę Smuga – 3 greg.
18.00 + Janinę i Jana Rosołek.

5 WRZEŚNIA – CZWARTEK  ( I CZWARTEK MIESIĄCA )
7.00 + Bożenę Smuga – 4 greg.
18.00 + Sylwestra Zielińskiego, Zofię i Antoniego Zielińskich.

6 WRZEŚNIA– PIĄTEK  ( I PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00 + Bożenę Smuga – 5 greg.
18.00 + Za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.

7 WRZEŚNIA – SOBOTA   ( I SOBOTA MIESIĄCA )
7.00 W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi przez ludzi czynione.
Po Mszy Świętej nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
17.00  Dziękczynno – Błagalna w 50 r. ślubu Reginy i Jana Płochockich jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.
18.00 + Bożenę Smuga – 6 greg.

8 WRZEŚNIA– 23 NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00 + Bożenę Smuga – 7 greg.

1. Dziękczynno – Błagalna w 50 r. ślubu Danuty i Henryka jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich ich dzieci i wnuków.

2. Dziękczynno – Błagalna w 15 r. ślubu Sylwii i Marcina Białek jako podziękowanie za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny.

3. W intencji Panu Bogu wiadomej rodziny z prośbą o miłość w rodzinie.

4. + Mariusza Radzio – intencja od uczestników pogrzebu.

5. + Czesława Kulma – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Jacka Domańskiego w miesiąc po pogrzebie.

7. + Tadeusza Mosak – intencja od kolegi Pawła.

8. + Justynę Calińską w 6 r. śm., Marcelę i Wacława Płoszaj i zm. z rodz. Calińskich.

9. + Pawła Jackiewicza w 9 r. śm.,

10. + Dariusza Ruta – intencja od uczestników pogrzebu.

11. + Annę Gochna – intencja od Mirosławy i Mariana Rawskich.

12. + Kamilę Michalak w 1 r. śm., Kazimierza Michalaka.

13. + Janinę Kowalczyk w 5 r. śm., Jana Kowalczyka i zm. z rodz. Kowalczyków.

+ Mariannę w 8 r. śm., i Aleksandra Sobolewskich, Ewę i Stanisława Puszkarskich.

18.00 W intencji Rodzin z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.