1 Werześnia –XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA>> kliknij

— 1 Werześnia –XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA>> kliknij

1 września – XXII  NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu przypada:

•  poniedziałek o godz. 8.30 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Po Mszy św. dalsza część uroczystości w szkole połączona
    z oddaniem do użytku części budynku szkoły po termomodernizacji
  • wtorek wspomnienie Grzegorza Wielkiego (p.,dK)
  • czwartek wspomnienie Matki Teresy z Kalkuty (bł., z.)
  • w sobotę wspomnienie błogosławionego Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera

1. W przyszłą niedziele ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  2. Dziś przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Dziś o godz. 14.00 we wszystkich Kościołach w Polsce zabiją dzwony dla uczczenia pamięci wszystkich poległych w czasie II wojny światowej, której 80 rocznicę wybuchu dziś obchodzimy.
  3. Rodziny Szensztackie zapraszają na doroczny festyn “Rodzinne Świętowanie”,który odbędzie się w najbliższą niedziele 8 września od godz. 11.00 przy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Otwocku – Świdrze. Szczegółowy program w gablocie oraz na stronie www.szensztat.pl

4. Wójt Gminy Stanisławów oraz Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie serdecznie zapraszają na koncert Mazowsze w sercu Wolnej Niepodległej, który odbędzie się w dniu 6 września o godz. 18.00 w Hali Sportowej w Pustelniku ul. Szkolna 16. Koszt wstępu 10 zł. Zapisy i wpłaty są przyjmowane w kasie Urzędu Gminy Stanisławów.

1 września  – NIEDZIELA ZWYKŁA- INTENCJE MSZALNE

7.00 + Ewę, Józefa, Natalie, Józefa i Wiktora Kaim, Aleksandrę, Adama i Kazimierza Jackiewiczów z rodzicami.
  1. Dziękczynno – Błagalna za Ks. Proboszcza w dniu jego imienin, z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo w jego pracy duszpasterskiej.

2. Dziękczynno – Błagalna w 30 r. ślubu Jana i Anny z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i ich dzieci

3. Dziękczynno – Błagalna w 20 r. ślubu Marty i Sławomira jako podziękowanie za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo dla jubilatów i ich dzieci.

4. Dziękczynno – Błagalna w 18 r. ślubu Zofii i Dariusza Michta z podziękowaniem za otrzymane dotychczas łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i ich całej rodziny.

5. Zygmunta Kulmę – intencja od uczestników pogrzebu.

6. + Henryka Rosłonia w miesiąc po pogrzebie.

7. + Henryka Łokietka w miesiąc po pogrzebie.

8. + Bronisława, Halinę i Sławomira Jarosów – intencja od rodz. Matuszczyków ze Sławkowa.

9. + Celinę Wichrowską, Stefana Wichrowskiego, Janusza Jurka z rodziną.

10. + Jana Beredę w 34 r. śm., i zm. z rodz. Prusińskich i Beredów.

11. + Paulinę i Władysława Kurek z rodzicami, Jarosława i Jana Wojdynów z rodzicami, Mikołaja Figla.

12. + Annę Kielczyk w 1 r. śm., Władysława, Piotra, Mariannę i Jana Kielczyk, Kazimierę, Władysławę i Aleksandra Ryszawów, Maksymiliana i Jana Zduńczyk, Karolka Stępnia

13. + Tadeusza Cudnego – intencja od uczestników pogrzebu.

14. + Zofię i Władysława Gromadowskich.

15. + Bronisława i Helenę Malesów z rodzicami, Janinę Gromadowską, Czesława Piekuta, Zofię Cyrańską.

16. + Bohdana Dobosza – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00 ZA PARAFIAN

13.30  Msza Św. w Kątach Borucza

+ Stefana, Jana, Rozalię – imieninowa, Jana i Annę Sarna i zm. z rodz. Kurów i Sarnów.

18.00 + Bronisławę, Jana i Kazimierę Krysik i zm. z rodz. Rogalów.

2 Września – PONIEDZIAŁEK

7.00+ Za dusze w czyśćcu cierpiące.

8.30 MSZA ŚWIĘTA NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO.

18.00 + Stanisława Brysiaka w 25 r. śm., Janinę Brysiak i Stanisławę Niewolską.

3 Września – WTOREK

7.00 Dziękczynno – Błagalna w 25 r. ślubu Cezarego i Agnieszki z podziękowaniem za otrzymane dotychczas łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i ich całej rodziny.
18.00 + Janinę w 1 r. śm., i Jana Rosołków.

4 WRZEŚNIA – ŚRODA

7.00 W intencji przebłagalnej za obrazę Boga i Matki Najświętszej.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 15 r. ślubu Anny i Pawła z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i rodziny.

5  Września –  CZWARTEK  I-szy CZWARTEK MIESIĄCA

7.00 O łaskę nawrócenia dla Polaków, którzy odeszli od Boga i jego Kościoła.
18.00 + Marię Teresę Prus w 1 r. śm.,

6 WRZEŚNIA – PIĄTEK  I-szy PIĄTEK MIESIĄCA

7.00 O Boże Błogosławieństwo dla księży, zakonników i zakonnic, oraz o łaskę nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.
18.00+ Mariannę i Henryka Piątkowskich z rodzicami.

7 WRZEŚNIA– SOBOTA

7.00+ Ludwikę Zdanowicz w miesiąc po pogrzebie.
17.00ŚLUB: Anna Rowicka i Krzysztof Stępień.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 10 r. ślubu Anny i Kamila z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i ich dzieci: Tymona i Kaliny.