1 Marca- I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU>> kliknij

1 MARCA- I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W tym tygodniu przypada w środę Święto Św. Kazimierza Królewicza, dzień imienin Bp. seniora Kazimierza Romaniuka.

W tym tygodniu przypadają też pierwsze dni miesiąca:
    I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca.
    W I-szy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00, drogi krzyżowe o 16.00 dla dzieci o 17.30 dla dorosłych.
    W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo I- sobotnie, oraz  różaniec wynagradzający Niepokalanem Sercu Maryi prowadzony przez Rodziny z kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.
    Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30

2. W przyszła niedzielę przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na dzieło misyjne „ Ad gentes “

3. 9 marca ( poniedziałek ) w naszej parafii odbędzie się Wieczór Chwały i Uzdrowienia. O godz. 18.00 Mszę św. będzie koncelebrował Ks. Piotr Jasek, ze zgromadzenia Orionistów, a po Mszy św. uwielbienie i modlitwy o uzdrowienie poprowadzi lider Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji gliwickiej, Michał Świderski. Od 24 lat jest liderem wspólnoty w Gliwicach, a od 8 lat posługuje modlitwą za chorych, której owocem są dziesiątki poważnych uzdrowień, setki mniejszych: potwierdzone medycznie uzdrowienia z raka, chorób układu kostnego, białaczki. Twórca kanału You Tube “Dotyk Boga ”, dzięki któremu ewangelizuje również za pośrednictwem internetu, gdzie można posłuchać nauczania oraz świadectw uzdrowionych osób.Prywatnie: mąż Liliany, ojciec 3 synów i przedsiębiorca.

Zapraszamy!!!

4. Powoli zbliża się 7 czerwca – dzień beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jako parafia będziemy dysponować pewną liczbą wejściówek na te uroczystość. Prosimy osoby zainteresowane udziałem w tym wydarzeniu o zgłaszanie się do zakrystii.

5.  Zapraszamy na kolejne spotkanie kręgu biblijnego, które odbędzie się w środę po Mszy wieczornej w salce parafialnej.

6. W dalszym ciągu zapraszamy dzieci i młodzież do zasilenia szeregów naszej scholi. Próby odbywają się w soboty

o godzinie 16.00 w salce parafialnej.

1 MARCA- I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU/ INTENCJE MSZALNE

7.00 + Franciszka Zdanowicza w 5 r. śm.

1.Dziękczynno – Błagalna w 50 r. urodzin Teresy z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla niej i całej rodziny

2.+ Witolda Jabłonka w 4 r. śm.,

3. + Jerzego Araszkiewicza w 14 r. śm., Cecylię i Stanisława Araszkiewiczów.

4. + Sławomira Bieńkowskiego w miesiąc po pogrzebie.

5.+ Andrzeja Kowalczyka w 4 r. śm., Annę i Jana Kowalczyk i zm. z rodz. Kowalczyków, Aleksandra i Weronikę Kaska i zm. z rodz. Kasków.

6.+ Zbigniewa Wlazło w miesiąc po pogrzebie.

7.+ Benedykta Książka – intencja od uczestników pogrzebu.

8.+ Lucynę w 4 r. śm., i Jana Wojtyńskich, Jadwigę, Ryszarda i Janusza Janiszewskich.

9.+ Barbarę Sarba w 8 r. śm., Jana, Zofię, Jerzego, Hannę i Agnieszkę Michalskich.

10.+ Barbarę Cudną w 2 r. śm.,

11.+ Ks. Wiesława Chrząszcza.

11.00  ZA PARAFIAN

+ Mariannę i Kazimierza Jackiewiczów, Halinę, Kazimierza i Janusza Szymanowskich.

17.30  NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI.

18.00 + Stanisławę w 9 r. śm., Mariana Beredów, Jana i Małgorzatę Skuzów.

2 MARCA  – PONIEDZIAŁEK
7.00 + Mariannę Dyła – 1 greg.
18.00 + Aurelię Szeremeta w 19 r. śm.,

3 MARCA – WTOREK
7.00 + Mariannę Dyła – 2 greg.
18.00 + Wincentego Owsianka,

4 MARCA – ŚRODA( ŚRODA POPIELCOWA)
7.00 + Mariannę Dyła – 3 greg.
18.00 + Cecylię Ołdak w 5 r. śm.,

5 MARCA – CZWARTE( I-szy  CZWARTEK MIESIĄCA )
7.00 + Mariannę Dyła – 4 greg.
18.00 + Kazimierę i Lucjana Zalewskich i zm. z rodz. Zalewskich i Laskowskich.

6 MARCA– PIĄTE( I-szy PIĄTEK MIESIĄCA )
7.00 + Mariannę Dyła – 5 greg.
16.00 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI
17.30 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH
18.00 + Kazimierza Popławskiego.

7 MARCA – SOBOTA ( I-sza SOBOTA MIESIĄCA )
7.00 + Mariannę Dyła – 6 greg
Po Mszy Św. różaniec wynagradzający Niepokalanem Sercu Maryi, prowadzony przez Rodziny z kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.
18.00 + Janinę i Józefa Dzwigałów i za synów i wnuków.