1 Grudnia –PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA>> kliknij

— 1 Grudnia –PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA>> kliknij

1 Grudnia –  PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1. W tym tygodniu przypada:
    – wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,
    – sobota wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
    W tym tygodniu przypadają też pierwsze dni miesiąca, czwartek, piątek i sobota.
    W piątek spowiedź  od godz. 17.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo sobotnie.

2. Dziś rozpoczyna się okres Adwentu, który jest czasem przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia, oraz czasem oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów.
    W czasie Adwentu w dni powszednie codziennie o godz. 7.00 odprawiane są Msze św. Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny.
    Roraty dla dzieci środa, czwartek i sobota godz.7.00.
    Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa w Roratach, dla dzieci przewidziane są nagrody.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików oraz wręczenie dzieciom komunijnym.
    Po Mszy św. katecheza dla rodziców.

4. W przyszła niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Początek naszych parafialnych rekolekcji adwentowych, które poprowadzi Ks. Robert Wielądek – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin.
    8 grudnia NIEDZIELA:
    7.00 Msza Św. z nauką dla dorosłych
    9.00Msza Św. z nauką dla dorosłych
    11.00 Msza Św. z nauką dla dzieci
    13.30 Msza Św. w Kątach Borucza  z nauką dla wszystkich
    18.00 Msza Św. z nauką dla dorosłych
    9,10 grudnia  PONIEDZIAŁEK ,WTOREK
    9.00Msza Św. z nauką dla dorosłych
    16.00 Msza Św. z nauką dla dzieci
    18.00 Msza Św. z nauką dla dorosłych
    20.00 Msza Św. z nauką dla dorosłych
    SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA W PONIEDZIAŁEK I WTOREK – ZAPRASZAMY

5. W przyszłą niedzielę przypada też dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Przy wyjściu z Kościoła będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.

6. W zakrystii są do nabycia świece „ Caritas ” na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży tych świec jest przeznaczony na pomoc dzieciom z ubogich rodzin – obiady w szkole, wyjazdy wakacyjne.

7. Zgodnie z ogłoszeniem z poprzedniej niedzieli opłatki można odbierać u Pana Organisty na chórze lub w jego domu.
    W kaplicy w Katach Borucza opłatki będą rozprowadzane przez p. Organistę w każdą niedzielę Adwentu.

8. W tym roku o pomoc w przygotowaniu szopki Bożonarodzeniowej i dekoracji Kościoła na święta proszę mieszkańców Małego Stanisławowa.

9. Klerycy naszego Seminarium zapraszają na sztukę teatralną. W tym roku wystawiony zostanie spektakl pt.: „Opowieść wigilijna”.Wyjazd na tę sztukę z naszej parafii odbędzie się w sobotę 14 grudnia. Wyjazd ze Stanisławowa około godziny 16.30. Powrót około 21.30. Koszt wyjazdu – 15 zł. Zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza dzieci, młodzież i całe rodziny. Szczegóły i zapisy u ks. Mateusza.

1 GRUDNIA  – I NIEDZIELA ADWENTU- INTENCJE MSZALNE

7.00 + Zdzisława Rogala – imieninowa, Stanisławę, Stanisława i Jana Rogala, Józefę i Feliksa Gołębiewskich, Annę i Bolesława Ludwiniak, Jana i Bolesława Bernat.

1. O łaskę powrotu do zdrowia dla Sylwii Kacprzyk.
  2. + Barbarę Kaim
  3. + Grzegorza Szubę w 14 r. śm., Krystynę Szuba.
  4. + Eugenię Płochocką – intencja od Koła Różańcowego z Suchowizny.
  5. + Benedykta Książka – intencja od uczestników pogrzebu.
  6. + Barbarę Gawron – imieninowa, Stanisława i Józefę Gawron, Władysławę i Grzegorza Gąsiorek.
  7. + Barbarę Stępień.
  8. + Andrzeja Kulmę – imieninowa.
  9. + Barbarę Rosłoń – imieninowa, Henryka Rosłonia w 4 miesiąc po śm., – intencja od wnuka Łukasza.
  10. + Mariannę i Kazimierza Jackiewiczów, Katarzynę, Zygmunta i Janusza Szymanowskich i za dusze w czyśćcu cierpiące.
  11. + Cezarego Ołdaka – intencja od Grażyny.
  12. + Zofię Wąsiewicz – intencja od uczestników pogrzebu.

11.00   ZA PARAFIAN

13.30  Msza Św. w Kątach Borucza

+ Mieczysława Skuzę w 20 r. śm., Sabinę Skuza w 10 r. śm.,

18.00 + Wacława, Mariannę i Zdzisława Płoszaj.

2 GRUDNIA – PONIEDZIAŁEK

7.00 + Bolesława Wróblewskiego – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Stanisława Jackiewicza – intencja od uczestników pogrzebu.

3 GRUDNIA– WTOREK

7.00 + Mirosława Kielaka – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Adama Trawickiego.

4 GRUDNIA – ŚRODA

7.00+ Zygmunta Szczęsnego – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Edwarda Słowika w miesiąc po pogrzebie.

5 GRUDNIA –  CZWARTEK

7.00 + Bronisława Jarosa – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 Dziękczynno – Błagalna w 18 r. urodzin Małgorzaty Rogala z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla niej i jej rodziny.

6 GRUDNIA–   PIĄTEK

7.00 + Roberta – Andrzeja Drozdowskiego w 1 r. śm.,
18.00 + Michalinę Czerwińską w 19 r. śm.,

7 GRUDNIA- SOBOTA

7.00 + Krzysztofa Gromadowskiego – intencja od uczestników pogrzebu.
18.00 + Marię Zagórską w 2 r. śm., i Jolantę Sabak.